Celodenní pobyt na slunci, slaná i chlorovaná voda mají neblahý vliv na kvalitu vlasů. Stejně jako pokožka vlasy vystavené intenzivnímu slunečnímu záření rychleji stárnou, ztrácejí důležitou vlhkost, jsou matné, vysušené, křehké, láma vé. Jak dostat kadeře rychle do formy, čím je po dovolené rozmazlovat?
*V péči o vlasy po koupání a slunění nevystačíme pouze s kvalitním šamponem. Pro regeneraci struktury vlasů jsou ideální speciální kúry, balzámy, vlasové masky, které jim znovu dodají potřebnou pružnost, zdravý vzhled, ulehčí rozčesávání. Nanášejí se na vlhké, umyté kadeře. Výsledný efekt lze umocnit tím, že vlasy po aplikaci regenerační kúry zabalíme do alobalové fólie či teplého ručníku a necháme působit alespoň dvacet minut.
*Než se vlasy po dovolené vzpamatují, raději se vyhneme fénování příliš horkým vzduchem, žehlení vlasů, kulmování, stylingovým přípravkům s obsahem alkoholu, barvení a melíru.
*Rychlou pomocí pro přesušené vlasy mohou být i domácí zábaly ze surovin, které běžně nabízí lednička. Na jednoduchou vlasovou kúru můžeme použít olivový olej. Ten vetřeme rukama nebo plochým štětečkem na jednotlivé pramínky po celé hlavě a necháme působit alespoň čtvrt hodiny. Na roztřepené konečky je také výborný zábal z dvou dílů rostlinného oleje, jednoho dílu medu a trochy octa.
*K posílení vlasů poslouží i zábal z vaječného žloutku nebo oplachování v řebříčkovém, přesličkovém či bazalkovém odvaru.
*Vlasy je zapotřebí posilovat i zevnitř. Když se vlasy lámou a jsou bez lesku, důraz klademe na dostatečný příjem vitaminu A, B, E, hořčíku a také zinku. Do jídelníčku je zapotřebí častěji zařazovat mořské ryby, které jsou bohaté na omega 3-mastné kyseliny, hovězí maso, ořechy, čerstvou zeleninu a ovoce, fazole, sóju,celozrnné produkty, ovesné vločky. Důsledně dodržujeme pitný režim.
(mv)

DODATEK
Pokud jsou vlasy po létě hodně zničené, pomůže jim zastřižení roztřepených konečků, obnova požadovaného střihu u kadeřnice.
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2579438
DnesDnes467
VčeraVčera672
Tento týdenTento týden3268
Tento měsícTento měsíc9802

Partnerské weby

apartman banner