Akné, zanícená a nečistá pleť, pupínky. Zakopaný pes je ve stravování, v němž mají převahu masitá jídla, mnoho cukru a sladkostí, nedostatečný příjem zeleniny a ovoce, zanedbávaný pitný režim. Jestliže se na tváři objeví nepěkný pupínek, věřte tomu, že nečistoty v těle nemají jinou cestu ven než přes kůži a nepomohou zde žádné zázračné krémy. Potřebná je důkladná očista celého těla třeba pomocí bylinek, klystýru a podobně.
Pro inspiraci nabízíme několik domácích prostředků. Pro osvěžení pleti je dobré se natřít nějakou ovocnou nebo zeleninovou šťávou, lze využít i mléka či smetany. Nechte na pokožce působit několik minut a pak smyjte teplou vodou. Suchému typu pokožky udělá dobře maska z několika druhů bylin. Připravte si mátu peprnou, heřmánek, lipový květ, okvětní plátky šípkové růže, vše stejným dílem. Dobře rozmělněte v hmoždíři, zalijte vroucí vodou v poměru l : 2 a vařte asi dvě minuty. V teplém odvaru namočte gázu nebo jinou měkkou látku a přiložte jako obklad na tvář, na krk a do dekoltu. Potom obličej smyjte teplou vodou. Na mastnou pleť je vhodná kúra z květů třezalky tečkované, listů šalvěje, podbělu a květu měsíčku zahradního. Vše stejným dílem smíchejte a zalijte vroucí vodou v poměru 1 : 2 a vařte asi dvě minuty. Do odvaru můžete namočit vatu, gázu a ještě teplý přiložit na obličej, kde necháte působit čtvrt hodiny.
Na omlazení pleti použijte medovou masku. Potřebovat budete lžíci rozmělněného lipového květu, který zalijte jednou sklenicí vařící vody a nechte pár minut vařit. Do teplého (nikoli horkého) výluhu se přidá polévková lžíce medu. V něm se smočí gáza nebo jiná měkká látka a přikládá se na obličej. Nechá se působit alespoň dvacet minut. Na krášlení pleti se dají využít i jiné suroviny, které máme běžně v kuchyni. Například jogurt, kvasnice, pleť dobře čistí mandle, jablka.
(res)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456219
DnesDnes81
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4126
Tento měsícTento měsíc7165

Partnerské weby

apartman banner