Vlasy jsou stejně citlivé jako kůže a v létě potřebují speciální péči. V horkých letních dnech je před UV paprsky chráníme pokrývkou hlavy - hedvábným šátkem, elegantním kloboukem, módní kšiltovkou. Aby kadeře přežily letní slunce a koupání ve zdraví, je třeba o ně denně pečovat vhodnými vlasovými prostředky.

Mytí vlasů
Chlorovaná voda v bazénech, slaná v moři vlasy spolu s prudkým sluníčkem neúměrně vysušuje. Tomu můžeme předejít, když je nenamočíme nebo je před plaváním v bazénu vyčešeme do drdolu a upevníme módní bižuterií. K mytí používáme jemný šampon pro poškozené vlasy nebo přípravky ze sluneční řady, které obsahují více regeneračních a vyživujících složek.

Barvené vlasy
Mají v horkých letních dnech sklon k vyblednutí a vysušení, ztrátě lesku. Proto se vyplatí investovat do mnohdy o něco dražších přípravků určených právě pro barvené vlasy.

Rychlá regenerace
I v letním čase dopřejeme vlasům jednou nebo dvakrát v týdnu regenerační masku. Odmění se za to zdravím a vitalitou. Za vyzkoušení stojí olejová maska, která si velmi rychle poradí s přesušenými konečky. Olivový olej smícháme s vajíčkem, naneseme na vlasy a necháme alespoň půl hodiny působit. Potom opláchneme vodou a umyjeme šamponem. Před olejovou maskou chráníme konečky, jinak by byl účes zplihlý a vlasy by působily mastnějším dojmem.

Vlnité vlasy
Péče o kudrnaté vlasy v létě není vůbec jednoduchá. Bývají často křehké, suché na konečcích, lámou se, mají sklon ke krepatění, chybí jim lesk. K základní péči patří kvalitní šampony, které působí proti krepatění, vlasy uhlazují. Používáme kosmetiku, jež vytváří na vlasech jemný filtr a zvyšují jejich lesk.

Pozor na gumičky
Používáte k sepnutí vlasů gumičku? Pokud jsou bez látkového potahu, mohou vést k lámání vlasů. V létě raději dopřáváme vlasům volnost, v případě upevnění volíme šetrnější způsob, jako jsou vlasové šátky nebo čelenky.
(es)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456309
DnesDnes171
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4216
Tento měsícTento měsíc7255

Partnerské weby

apartman banner