V pohoří Velké Fatry se rozkládá zřícenina hradu Sklabiňa. Toto bývalé sídlo feudálů je dnes v rozvalinách, ale ty přesto nejsou opuštěné. Strhne-li se nad horami velmi silná bouře, hrad ožívá řinčením zbraní, tajemnými hlasy a temnými siluetami p řízraků bez tváře.

Nad ruinami jako by se vznášel děsivý stín nejasnosti. Původní hrad byl vybudován v raně gotickém stylu. Později, okolo roku 1630, v jeho těsném sousedství vyrostl opevněný renesanční zámek. Ten se dochoval až do druhé světové války, kdy se stal základnou partyzánského odboje a byl fašisty vypálen. Jak potvrzují letopisy i novodobé dějiny, v obou historických stavbách až příliš často tekla krev, umírali lidé a kralovalo utrpení. Vyvolává tato přemíra bolesti a záporných emocí psychické jevy?

Legendy vyprávějí o podzemních prostorách s četnými tajemstvími. Ale kupodivu se tím nemíní poklad. Ve všech pověstech jsou roztroušeny dobře zakódované informace o něčem, co se odehrávalo ve zdech hradu, ale venkovnímu světu mělo být utajeno. Šlo o něco nepřípustného, děsivého a odpuzujícího. Původní hradní pán si liboval v krutém týrání a mučení svých poddaných. Zprávy naznačují, že ve sklepení byl chován obrovský had, napájený z gigantických sudů směsí vína a krve. Had je jedním ze symbolů satana a víno s krví ďábel potřebuje. Znamená to, že v hlubinách hradu se konaly obřady černé magie a že příliv zla, který tyto rituály vyvolaly, se dodnes projevuje? Jsou tajemné jevy pozorované návštěvníky Sklabině ozvěnou hrůzné minulosti a svědectvím o průniku neznámých sil?

Souvislost mezi atmosférickými poruchami a nevysvětlitelnými úkazy nelze opomíjet. Většina svědků slyšela tajemné zvuky před bouří. Silný vítr rozechvívá celý prostor , je slyšet zvuky podobné lidskému hlasu…
(vlab)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2458312
DnesDnes108
VčeraVčera635
Tento týdenTento týden1438
Tento měsícTento měsíc9258

Partnerské weby

apartman banner