Harmonický partnerský vztah je úžasný. Je krásné mít vedle sebe někoho, komu důvěřujeme a můžeme se na něho spolehnout. Avšak přijde čas a vše jednou skončí. Osoba, na kterou se musíme vždy a ve všem spolehnout, jsme my sami, nejdůležitější

vztah v našem životě je vztah k sobě. Milovat sám sebe není zase tak těžké, nikdo vás nezná lépe než vy sami. Přijměte se se všemi svými nedostatky a chybami, objevte vlastní jedinečné bytí a nalezněte svoji jedinečnou cestu. Uvědomte si jednu zásadní věc: nedostatek sebevědomí vás vzdaluje od toho, čeho chcete v životě dosáhnout. Ať budete dělat cokoli, nesnižujte svoje schopnosti. Vaše myšlenky, sny a představy jsou jedinečné, pečujte o ně a rozvíjejte je. Naučte se vše dělat vše tak, abyste na sebe byli hrdí. Pamatujte si, že když se budete mít rádi a budete spokojeni s tím, jací jste, všechno vám v životě bude vycházet. Zlepší se vaše zdraví, budete úspěšní, získáte více peněz, jako by se všude kolem vás děly zázraky. Francouzský spisovatel Jean-Paul Sartre prohlásil: „Jsme tím, čím chceme být…“

Přehnaná sebekritika

Sebeůcta není vše, ale bez ní není nic, řekla americká novinářka Gloria Steinemová. Většina našich negativních programů se ukládá již v dětství. Neuvážené poznámky našich rodičů - ty nic neumíš, nic pořádného z tebe nebude - se nám hluboce ukládají v mysli a zanechávají snížené sebehodnocení. Pokud často slyšíme, že jsme neschopní, nevyhnutelně to vede k tomu, že takový obraz sebe sama přijmeme za svůj a začneme se opravdu vnímat právě tak, jak nám to říkají druzí. Mínění o vlastní nedokonalosti, přehnaná sebekritika, nedostatek sebevědomí, výčitky a pocit, že nejsme dost dobří, abychom dosáhli úspěchu a štěstí, nám komplikují život a brání rozvoji.

Vnitřní síla

Láska k sobě začíná, když se přestaneme za cokoli kritizovat a obviňovat. Kdo věří sám v sebe, je silný! A používáme-li slovo silný, mluvíme především o vnitřní síle, která je ukrytá v každém z nás a jíž se nic na světě nevyrovná. Je to síla pramenící v naší bytosti, je to zdroj energie, který nám pomáhá zvládat různé životní situace a nemoci. Všichni si zasloužíme prožít radostný a uspokojivý život. Tyto pocity se dostaví, když si uvědomíme svoji vnitřní sílu a začneme ji využívat. Pomáhá nám nalézat sebeuspokojení a dělat vše, co je nezbytné pro spokojený život.

Vyzkoušejte na sobě

Zrcadlo odráží přesně to, co k sobě cítíte. K posílení pozitivního myšlení můžete vyzkoušet: Mějte stále na paměti tři jednoduchá a důležitá slova: Já to zvládnu. Ta by vás od této chvíle měla provázet životem. Je to kouzelná afirmace, díky níž se začne zvyšovat vaše sebedůvěra. Soustředěným a častým opakováním a psaním těchto slov budete opravdu schopní zvládnout vše, co vám přijde do cesty.

(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2451888
DnesDnes365
VčeraVčera620
Tento týdenTento týden3919
Tento měsícTento měsíc2834

Partnerské weby

apartman banner