O vlivu prostředí, v němž žijeme a v němž se pohybujeme, nelze pochybovat. Však naši předkové měli dobře zmapováno, kde jsou místa s pozitivní či negativní energií, a tyto informace si předávali z pokolení na pokolení. My jsme pro vás ve spolupráci s astroložkou

a záhadoložkou Olgou Krumlovskou připravili putování po lokalitách, které stojí za návštěvu, neboť mají pozitivní vliv na naše zdraví.

Svatá Hora

Vrch na jihovýchodní straně nad Příbramí se nazývá Svatou Horou již odpradávna. Kdysi tu stávala prostá Mariánská kaple, která byla časem přetvořena v nádhernou svatyni, jež je známá po celém světě. Dějiny Svaté Hory halí tajemství, zůstaly zachovány jen legendy a pověsti. Podle jedné z nich si vyjel rytíř s družinou do lesů a byl přepaden bandou lupičů, kteří jej pronásledovali. Když viděl, že neunikne, seskočil z koně a poklekl v modlitbě k Matce Boží. Prosil ji o ochranu. Slíbil, že pokud bude zachráněn, postaví na tom místě kapli. A lupiči ho nenašli, ačkoli prý chodili vedle něj, jako zázrakem ho neviděli.  Rytíř svůj slib splnil. Na severní straně směrem k městu později v příkré stráni stála také poustevna. Šlo o malou dřevěnou chatrč, poblíž které byl objeven roku 1634 léčivý pramen. Ten byl vhodný zvláště k hojení ran a vředů, k léčení zraku.

Olga Krumlovská upozorňuje: „Na Svaté Hoře se nachází jedna z nejsilnějších pozitivních zón vůbec. Má všeobecně ozdravné účinky, posiluje imunitu, příznivě ovlivňuje psychiku, odstraňuje stres a bolest hlavy či zubů, zeslabuje negativní účinky psychosomatických zón, podporuje samoléčebné schopnosti těla, dodává člověku optimismus a životní elán. Pomáhá i při roztěkanosti a nesoustředěnosti, proti náladovosti a hádavosti nebo žárlivosti, vztahovačnosti. Dobře působí rovněž na oči, doporučuji zde praktikovat zraková cvičení. Tím nejjednodušším je kroužení očima na jednu a pak na druhou stranu. Cvik není třeba provádět dlouho, zato důkladně a pravidelně. Po procvičení očí se pohroužíme do krátké meditace, kterou zakončíme tak, že o sebe třeme dlaně, aby vzniklo teplo, a pak je rozevřené přiložíme k očím, které doširoka otevřeme. Může nám to přinést zlepšení zraku a odstranit nepříjemné bolesti hlavy. Už po prvním cvičení zjistíte, že vidíte ostřeji.

Kromě toho má ale Svatá Hora také schopnost odvracet od nás katastrofy všeho druhu, včetně astrálních útoků.“

(cul)

Foto: www.mmr.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2451991
DnesDnes468
VčeraVčera620
Tento týdenTento týden4022
Tento měsícTento měsíc2937

Partnerské weby

apartman banner