Někteří zahraniční badatelé tvrdí, že v posvátných knihách, například v Tóře, objevili zašifrované vzkazy. Čeho se týkají? Jeden z nejdůležitějších vzkazů z časů Mojžíšových má souviset se III. a IV. světovou válkou a zánikem lidstva. Podle některých obě světové války mají přijít

v současném století… Je to příliš odvážná teorie, ale je třeba říci, že Tóra je velmi unikátním souborem a různé předpovědi v ní izraelští výzkumníci našli již mnohokrát.

Starodávný počítačový jazyk

Podle izraelských vědců je v originále zašifrována celá budoucnost světa. Proč ne, vždyť podle legendy byla Tóra Hospodinem Mojžíšovi nadiktována písmeno po písmeni. A evidentně záleželo na každé liteře. Navíc je hebrejština jazykem tajemným a také binárním. Každé písmeno je rovno určitému číslu. Kdyby tehdy existovaly počítače, mohli bychom říci, že Bůh myslel rovnou na softwarovou verzi jazyka.

Hebrejština je psána zprava doleva, i při letmém laickém pohledu vypadá velmi impozantně – starobyle i nadčasově zároveň. Skrytá tajemství se mají týkat existence vyšších tvořivých sil přímo od Hospodina. Kdo je odhalí a dovede využít, může řídit koloběh života, konat zázraky, napodobit Boha. Proto i pravé jméno boží je podle tradice tajné, nevyslovitelné, zahalené do slavného tetragramu JHVH.

Co všechno skrývá Tóra?

Vědci texty Tóry vložili do počítače a údajně se nestačili divit. Když zkoumali ostatní biblické knihy, nic podobného nenašli. Například u slova AIDS počítač vygeneroval slova „MaVeT“ (smrt) či B DaM (v krvi). Hebrejština se píše bez samohlásek, ty se musí doplnit, domyslet.

Několik měsíců před atentátem údajně tehdejší izraelský premiér Jicchak Rabin obdržel podivné varování od jednoho z matematických odborníků. Vedle slova „Jicchak“ nalezl v Páté knize Mojžíšově počítač slova „vražda“ a „Amir“. Premiér tuto informaci nebral vážně, nevěřil jí. Nedlouho na to byl 4. listopadu 1995 zavražděn osamělým střelcem. Vrah se jmenoval Ygal Amir.

(nov)

 Foto: Pixabay

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2524131
DnesDnes247
VčeraVčera761
Tento týdenTento týden3233
Tento měsícTento měsíc15899

Partnerské weby

apartman banner