Že život není peříčko, věděli už dávno naši předkové a také to, jak se pokusit zvrátit osud. A to mnohdy za pomoci rituálů, magie nebo amuletů.

Příběh Jana Černého, se kterým se nám svěřil, je opravdu fascinující, a proto jsme se rozhodli jej zveřejnit. Před více než patnácti lety se Jan dostal do životní krize, kdy se mu rozpadlo

manželství, práce jej nebavila a nevěděl, jak dál. Nějaký čas se potloukal s přáteli po hospodách, ale pak si řekl dost a ukončil mnohdy divoké večírky a pijatyky. V té době se mu shodou náhod dostal do ruky týdeník Spirit.

„Nejprve jsem jej jen tak letmo prolistoval a odložil. Pak jsem ale měl nějaký prostoj, a tak jsem si jej přečetl důkladně. A velmi mě zaujal. Některé rituály a amulety jsem se rozhodl vyzkoušet a říkal si, že o nic nejde, možná se nic nezmění, ale co kdyby… Potřeboval jsem povzbudit a dodat energii, dolít trochu optimismu do žil, uvěřil, že budoucnost bude lepší,“ vzpomíná pan Jan.

A tak se zúčastnil semináře, jenž byl tenkrát zaměřen na minulé životy, hledání příčin nepříznivých životních událostí, pozitivní myšlení a meditační cvičení.

„Byl to jednodenní seminář a byl jsem tam jediný chlap. Ze začátku jsem se styděl, ale skončilo to tak, že mě ženské rozebraly od A až do Zet. Padli jsme si tam navíc do oka s paní Alenkou, která se pro mě stala novou nadějí a zářivou hvězdou na nebi. Byla úžasná pohodářka, i přesto, že ji potkaly nějaké trable. Prostě se stal malý zázrak a já začal znovu žít,“ vysvětluje Jan.

Vztah mezi Janem a paní Alenou se rozvíjel velmi slibně, Jan si našel novou práci a velmi jej bavila. A už už se schylovalo ke společnému soužití. Jenže zasáhl osud a Jan musel pracovně odjet do zahraničí. Nejprve jej firma poslala do Německa a potom rovnou do Argentiny. Odtud jeho kroky vedly do Paraguaye.

Hned na počátku pracovní cesty v Jižní Americe přišel Jan o osobní věci, telefon a diář se soukromými telefonními čísly, adresami, veškerými kontakty. A tak se spojení s paní Alenou přerušilo.

„Zprvu jsem se všemožně snažil nějakou adresu nebo telefon na Alenku získat, ale bylo to komplikované. Pak jsem sám měl nějaké zdravotní problémy. Přece jen změna prostředí a klimatu, jiné životní podmínky zaúřadovaly. A tak jsem nějak doufal, že hned jak se dostanu do Evropy, do Čech, Alenku vyhledám. Jenomže to trvalo roky,“ doplňuje příběh Jan.

(luv)

Čím vším si Jan prošel v cizině? A proč se obrátil na týdeník Spirit?

To se dozvíte v příštím čísle.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456865
DnesDnes727
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4772
Tento měsícTento měsíc7811

Partnerské weby

apartman banner