Zdravotní problémy číhají na ženy v každém věku. Víte, že některé potraviny mohou při určitých potížích ulevit?

Pryč s únavou

Pokud se cítíte

vyčerpané, stěžujete si na nesoustředěnost, pocit celkové slabosti, deprese, osvědčenými životabudiči mohou být například ovesné vločky, ořechy, naklíčená semínka, čočka, konzumace potravin se zvýšeným obsahem vitaminu C.

Osteoporóza

K řídnutí kostí dochází s postupujícím věkem. Osteoporóza se u mnoha žen objevuje po přechodu. Prevencí je nejen pravidelný pohyb, ale také strava s dostatkem vápníku. Jezte více mléčných výrobků, z potravin bohatých na tento minerál jsou například vhodné mořské ryby, luštěniny, bobulovité ovoce, mák, významnou roli sehrává i každodenní příjem zeleniny.

Zánět močových cest

Je druhou nejrozšířenější infekcí po zánětu dýchacích cest. Jasným přírodním favoritem pro úlevu od těžkostí jsou brusinky. Obsahují látky, které snižují pH moči a vytvářejí bakteriím nepříznivé prostředí. Vhodné je také pít zelený čaj, který podporuje vylučování moči. Potíže zmírňuje heřmánkový čaj, čaj z řepíku lékařského v kombinaci s kopřivou a šípkem. Jako prevence se na zánět močového měchýře doporučuje pít šťávu z brusinek nebo klikvy velkoplodé, jež působí jako přírodní antibiotikum.

Menstruace

Bolesti zad, nepříjemné křeče, náladovost, bolesti hlavy. To vše může doprovázet pravidelné měsíční krvácení. Zkuste omezit konzumaci masa, živočišných tuků, uzenin, cukru, sladkostí. Zaměřte se na potraviny bohaté na vápník, dopřejte si dostatek listové zeleniny, potravin s vysokým obsahem antioxidantů. Upřednostňujte rostlinné oleje a potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, především ryby. Tělu prospěje i snížení příjmu soli, zhoršovat premenstruační potíže mohou nápoje s kofeinem. Ke zmírnění obtíží při bolestivé menstruaci lze z bylinné lékárny doporučit například pupalku dvouletou, odvar ze chmelových šištic nebo čaj z maliníku.

(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456947
DnesDnes73
VčeraVčera736
Tento týdenTento týden73
Tento měsícTento měsíc7893

Partnerské weby

apartman banner