Využijete-li přirozenou léčivou sílu chutných bylinek a plodů, budete se zakrátko cítit mnohem lépe.

Pro dobrou mysl. Smícháme stejné díly natě dobromysli, třezalky a levandule. Dvě lžíce směsi zalijeme ½ l vařící vody a necháme přikryté

vyluhovat. Přecedíme, ochutíme citronem, medem nebo malinovým sirupem a pijeme i častěji jako lahodný uklidňující nápoj.

Proti kašli. Použijeme 25 g květů sedmikrásek, fialek, petrklíčů a také listů jitrocele kopinatého. Směs necháme louhovat 10 minut. Pijeme třikrát denně 1 šálek po dobu tří týdnů.

Na migrénu. Smícháme stejné díly natě dobromysli, řebříčku, máty a třezalky. Jednu lžíci směsi zalijeme ¼ l vroucí vody a necháme přikryté vyluhovat. Přecedíme a teplý až horký čaj vypijeme po doušcích, když cítíme přicházející bolest.

Pro zlepšení krevního oběhu. Smícháme stejné díly květu hlohu, listu maliny, natě rozmarýnu a srdečníku. Tři lžíce směsi zalijeme ¾ l vroucí vody a necháme přikryté vyluhovat. Teplý čaj pijeme po šálku vícekrát denně.

Na játra. Smícháme stejné díly natě řepíku, třezalky a máty. Ke dvěma lžícím této směsi přidáme lžičku mletého semene ostropestřce, dáme do ½ l vody, pomalu uvedeme do varu a necháme přikryté vychladnout. Přecedíme a pijeme dvakrát denně.

Proti pocení. Při nadměrném pocení pijeme čaj ze dvou dílů natě šalvěje, ke kterým přidáme po jednom dílu natě přesličky a kontryhelu. Dvě polévkové lžíce směsi zalijeme polovinou litru vroucí vody, necháme přikryté pod pokličkou vychladnout a pijeme nejvýše 2 až 3 týdny.

Na zažívací potíže. Majoránkový čaj připravíme tak, že přelijeme jednu čajovou lžičku majoránky 150 ml vroucí vody. Přikryté louhujeme 10 minut a poté scedíme. Pijeme jeden šálek jednou až dvakrát denně při zažívacích potížích.

(dra)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504792
DnesDnes424
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden3044
Tento měsícTento měsíc16138

Partnerské weby

apartman banner