Přežila vlastní smrt, těžkou nemoc, je průkopnice české eroticko-duchovní fotografie a ezoteriky. Sama sebe považuje za čarodějnici a úspěšně se věnuje magii, vystupuje také v televizi. Ariana Ariette Argoni promluvila o nejtemnějších okamžicích svého života i

o tom, jak jí z nich pomohla magie Síly Ženy.

Co vás láká na magii a jaké máte k čarodějnictví predispozice?

Čarodějnictví je staré jako lidstvo samo a není na něm nic temného. Člověk jen uctíval Přírodu a její cykly a věřil v její absolutní moc. Bohužel, jsme se časem od Matky přírody odklonili a dopady už pociťujeme. My, pohani, věříme v Matku Bohyni, prostě v Nejvyšší sílu. A to je rozdíl v mužských dogmatických náboženstvích. Příčí se mi věřit v mužského autokratického boha, jde to mimo můj instinkt a přirozenost. Obohacuje mě víra v nekonečnou moudrost Matky přírody. Jsem čarodějka, protože věřím v sílu Ženy, jako moudré rádkyně. Žena je posvátná pro svoji moc nad životem. Věřím na intuici, jíž se vědomě Žena řídí. Je mi proti srsti řídit se nějakými dogmatickými výmysly. 

Mužská náboženství se Ženu snažila svrhnout z jejího pomyslného trůnu. Muž začal vládnout a svět šel „do kopru“. Upalování moudrých Žen, tedy čarodějek, v temné minulosti bylo pouze holocaustem Ženy. Boj o moc. Nic víc.

Pomohla vám k současnému životnímu postoji vaše zkušenost s katolickou vírou v dětství na severu Čech?

Ano. Vyrůstala jsem obklopena řádovými sestrami - Voršilkami. Paradoxně to byly ony, kdo mi otevřel cestu k pohanství a uctívání přírodních cyklů. Byly to skutečné čarodějky. Věřily sice v Ježíše, ale po svém. Tak pohansky, jako by to byl Vegetační bůh.

Jste jednou z propagátorek a objevitelek tzv. mystické fotografie a obecně české ezoteriky, navíc laděné do erotična. Proč zrovna tenhle druh fotografií?

Vždy jsem se chtěla prezentovat přes vizuálno. Fotografie mě fascinovala už od dětství. Fotím, i sama sebe, už od sedmnácti let. A nepřešlo mě to. Se svým bývalým partnerem jsme prostě chtěli zachytit to posvátno mezi mužem a ženou, a to se nám, myslím, hodně povedlo. Ovlivnili jsme opravdu hodně lidí.

Ačkoli jste autorkou řady úspěšných knih, například Magie Života, Magie Sexu, Věčný příběh, Kniha času atd., došlo ve vašem životě k velkému zlomu. Skončila jste v léčebně v Bohnicích. Co se stalo a jak vám vaše paranormální schopnosti pomohly dostat se ze dna?

Skončila jsem tam díky své nemoci, mám bipolární poruchu. A také díky rozchodu s manželem. Bylo toho na mě prostě moc. Bohnice mi nesmírně pomohly. Objevila jsem díky této zkušenosti, že jsem opravdová bojovnice, kterou nic nesrazí na kolena, a když, tak jen dočasně.

Od té doby jsem se neuvěřitelně posunula. Jsem silnější, samostatnější, moderuji v pořadu Vědmy radí. Moje paranormální schopnost je Síla mého Ducha. Člověk si totiž vůbec neuvědomuje, že jeho myšlenka může ovlivnit cokoli.

Kvůli své nemoci jste se také pokusila o sebevraždu… Jestli vám o tom nevadí mluvit – co jste pociťovala při odchodu z tohoto světa?

Víte, ona ta sebevražda byla v podstatě úspěšná, srdce mi nahodili až v sanitce. Zažila jsem klinickou smrt, ale nebylo to příjemné. Na život jsem si sáhla, protože jsem měla těžké deprese. Kdo je nezažil, nechápe, jak destruktivní je to nemoc. Nevidíte nic, jen tmu, nejste schopni ničeho... Už jsem nebyla schopna ani jíst, mýt se... Prostě strašné. V Bohnicích mě z toho vysekali, ačkoli jsem třeba neměla zuby. Rozdrtila jsem si je právě při sebevraždě během spasmických křečí. Od té doby jsem deprese neměla už nikdy.

Pro mě byla sebevražda tehdy jediným smysluplným vykoupením z agonie. Nechápu to jako zbabělost. Jsem přecitlivělý člověk, a jsem navíc žena, a v téhle společnosti je těžké být nositelkou Ženství. Svět ženu nutil do toho, aby se stala mužem. Jakoby vše, co je ženské, bylo špatné, hysterické, druhořadé. Ale já budu dál ženskou inspirací pro ostatní ženy. 

Věříte v reinkarnaci? A pokud ano, čím jste byla v minulém životě?

Ano, věřím. Byla jsem kdysi čarodějkou, kterou upálili. Mám silné vize na toto téma. Ale kdo ví, třeba je to jen moje podvědomá touha být svobodná a vymanit se z jakéhokoli systému…

Petr Blahuš

Foto: archiv A. A. Argoni

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2522177
DnesDnes526
VčeraVčera753
Tento týdenTento týden1279
Tento měsícTento měsíc13945

Partnerské weby

apartman banner