Psychologové z Toronta, Nicholas Rule a Thora Björnsdottiro, na základě výsledků své studie tvrdí, že neutrální výraz člověka prozradí, jestli je chudý či bohatý. Američtí vědci v rámci výzkumu nejprve stanovili střední roční příjem rodiny, který

podle nich představuje částka 75 000 dolarů. Z dobrovolníků mezi studenty univerzity pak vybrali ty, jejichž rodiny vydělávaly ročně méně než 60 000 dolarů a také ty, jejichž příjem převyšoval 100 000 dolarů. Všechny vyfotografovali tak, aby jejich tváře nevyjadřovaly žádné emoce. Následně byly snímky předkládány další skupině dobrovolníků s jediným  úkolem - měli si je dobře prohlédnout a na základě vlastního úsudku roztřídit do dvou kategorií - na chudé a bohaté.

Dobrovolníci sice nebyli ve svých odhadech stoprocentně úspěšní, nicméně výsledky přesvědčily vědce, že tvář do jisté míry socioekonomickou situaci každého jedince signalizuje. Zkušenosti z tvrdších životních podmínek se zkrátka projeví, zanechají ve tváři stopy. Vědci jsou přesvědčeni, že náš mozek zachytí i drobné nuance na tváři, která má přes čtyřicet svalů, a my je vnímáme, aniž si uvědomíme, které rysy konkrétně sledujeme.

(nam)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2729086
DnesDnes437
VčeraVčera527
Tento týdenTento týden964
Tento měsícTento měsíc18398

Partnerské weby

apartman banner