3037kamenyRychlý životní styl, přepracovanost, permanentní stres, sociální nejistota, rodinné problémy. S podzimním časem, nevlídným počasím se mohou znásobovat a pro někoho představovat období dočasné krize. Jak si poradit s trápením, smutkem v duši, vnést do

života harmonii a lásku? I s tím mohou pomoci drahé kameny.

Ametyst platí za silně ochranný kámen, který nejen blokuje negativní energie prostředí, ale může být nápomocen, když se necítíme psychicky nejlépe. Zkušení léčitelé ho doporučují při nízkém sebevědomí, špatné náladě, na jakékoli negativní pocity. Má vyrovnávat emoce, podporovat představivost a také posilovat lásku k bližním, vnášet světlo do mezilidských vztahů.

Hematitu se přisuzuje schopnost odrážet nepříjemnou náladu, rozpouštět negativitu. Přináší pocit štěstí a úspěchu, dodává sílu ve všem, co podnikáme, podporuje rozhodnost a odvahu. Jde o krystal, který probouzí pocit bezpečí. Už staří Egypťané hematit používali k tišení úzkosti, při poruchách spánku, zjitřených emocích.

Za kámen, jenž vytváří klid, harmonii, rovnováhu se považuje tygří oko. Měl by člověka naučit otevřenosti, přispívat k pocitu radosti a štěstí. Podpoří jistotu, zahání černé myšlenky, rozhostí v duši mír, empatii, posílí vášeň v životě.

Přírodní křišťál je přirozeným zdrojem energie, vhodný pro jedince, kteří ztrácejí životní sílu, pracuje podle toho, jak potřebujeme. S jeho pomocí lze snadno překonat vlastní slabosti a zlozvyky, odstraňuje strach a napětí. Přírodní křišťál léčí mysl a ducha, může také změnit pevně zakořeněné myšlení, obavy, strach.

Nošení tyrkysu může pomoci překonat strach, posiluje sebevyjádření, uvolňuje zábrany. Svého majitele učí stát pevně nohama na zemi, přináší odvahu. Posvátný kámen buddhistů rozpouští negativitu, je ideální pro relaxaci, ale také pomáhá s intuicí, kreativním myšlením.

Každý okamžik života pomůže vnímat karneol. Vyrovnává mysl, je to kámen pozitivní energie, který podpoří ohleduplnost, pozornost, pochopení, spolupráci s nejbližším okolím.

Růženín se považuje za kámen radosti a naplnění. Zvyšuje sebelásku, přináší soucítění, uvolňuje sebevyjádření, negativní emoce. Tomu, kdo se cítí unavený, vyprahlý, vibrace růženínu obnoví energii.

(map)

RADA SPIRITU

Aby kámen přinášel do duše radost, klid, pohodu, posaďte se se zkříženýma nohama ve ztemnělém pokoji a podržte jej v ruce. Dívejte se upřeně do hloubi kamene, vnímejte jeho energii a nalaďte se na jeho šťastné vibrace.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2506633
DnesDnes472
VčeraVčera630
Tento týdenTento týden472
Tento měsícTento měsíc17979

Partnerské weby

apartman banner