0838aloeAloe vera nebo aloe pravá patří mezi nejstarší léčivé rostliny a v současné době zažívá obrovskou popularitu. Jako přírodní lék má dlouhou tradici. Na organismus má obecně harmonizující a vitalizující účinky a zvyšuje schopnost snášet psychickou a

fyzickou zátěž. Nejčastěji se na trhu objevuje aloe vera gel, někdy může být i označen jako aloe vera drinking gel. Je vyroben z čistého gelu obsaženého v listech aloe vera. Kvalitu znatelně ovlivňuje zeměpisná poloha, způsob pěstování a šetrné zpracování, které by mělo probíhat za studena, aby nedošlo ke zničení struktury organických látek a tím ke ztrátě léčebných účinků gelu. Šťáva z aloe vera je šťáva z vylisovaného gelu. Kvalitní produkty mají označení bio, což je zárukou, že rostlina byla pěstována v systému ekologického zemědělství. Kvalitní nápoje z aloe vera by měly mít 80 procent aloe, u méně kvalitních a zpravidla levných činí okolo 10 procent.

Základním pravidlem při nákupu je věnovat pozornost nápisům na etiketě výrobku. Nejsou výjimkou produkty, které obsahují maximálně 15 procent aloe vera, nezáleží na tom, jedná-li se o doplňky stravy nebo kosmetiku. Je důležité si uvědomit, že nízké procento aloe vera v produktu výrazně snižuje účinky výrobku. Věnujte pozornost i tomu, jak jsou ingredience seřazeny podle koncentrace. Složka uvedená na seznamu jako první je hlavní a měla by to být aloe. Jestliže je aloe vera poslední ingredience na etiketě, je jí v produktu jen velmi malé procento. Při nákupu dbejte na co nejvyšší podíl šťávy či gelu z aloe.

(žuk)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2452190
DnesDnes97
VčeraVčera570
Tento týdenTento týden97
Tento měsícTento měsíc3136

Partnerské weby

apartman banner