0739účinkyProroci, básníci, kněží, hetéry, amazonky, milenci, jasnovidci či léčitelé už v dávných časech věděli o silném vlivu Měsíce na naše nejhlubší nitro. Přitom jeho vliv je proměnný v jednotlivých fázích, takže vymezuje nejvhodnější čas

pro znovuzrození, nové začátky, kulminaci, oslavy i pro vnitřní meditaci a odpočinek. Účinek údajně trvá dva a půl dne před přesným úplňkem a dva a půl dne po něm. Tehdy energie dosahuje vrcholu a potom se zase postupně vytrácí. Úplňky jsou pro některé jedince ještě mocnější, jestliže přicházejí ve dvou stupních planety, kterou mají v grafu narození. Takovéto účinky pak mohou trvat dokonce až několik týdnů. Jestliže je to možné, nechte záclony roztažené a spěte v měsíčním světle. Měsíčního světla se dá totiž využít k tomu, abyste se očistili a učinili magické předměty ještě silnějšími. Úplněk patří k obdobím, kdy je vnímání značně zesíleno. Proto je vhodný pro přemítání i meditaci, právě tak jako k cestě do vlastního nitra.

Temná Luna posiluje kouzla

Následující doba po úplňku je zase časem tmavého stadia, což se projevuje zvýšenou kulminací, receptivností a růstem. Tmavý Měsíc pak zůstává dobou niternosti. Při něm se tvoří slova i kouzelná předsevzetí, umělci jsou obdarováni zvláštní inspirací a dá se hluboce rozmlouvat se svým vnitřním já. Jestliže úplněk symbolizuje matku, potom je temný Měsíc Hekatou - kartou smrti v tarotu. Hadi a pavouci jsou jeho důvěrnými známými, stejně jako kočky, vlci, ježci a vrány. Není divu, že tato fáze vzbuzuje strach.

Temný Měsíc představuje mocný čas pro upevňování kouzel. Někteří zasvěcení tvrdí, že se jedná rovněž o vhodný čas pro léčení. Temný Měsíc je vnímán jako doba pro zapuzení smrtelných pout, která nás váží ke starým, dávno odehraným záležitostem. V této fázi je nejlepší odtrhnout se od posedlosti, nutkání a také zakopat válečnou sekeru. Za temného Měsíce se vytváří příhodná doba na to, abychom si vše uspořádali a mohli se dát lépe dohromady.

Nové začátky pro sny

Nový Měsíc nastává, když Slunce a Měsíc jsou přesně na stejném místě. Astrologický nový Měsíc nadchází přibližně dva a půl dne předtím, než je nový Měsíc viditelný na obloze. Tento čas však může být jak nejhrozivější, tak i nejklidnější dobou. Představuje i dobré osudové znamení a vznik naděje po tmě. Když třeba lidé v západních zemích spatří nový Měsíc, obracejí mince v kapsách, aby měli štěstí.

Magie nového Měsíce podporuje začátky, nové projekty, zasetá semena začínají rašit a houbaři se mohou těšit na lepší úlovky. V tomto období žádejte o pomoc, abyste dostali své plány do pohybu. Nyní až do úplňku nastává čas pro akci, pohyb, dynamičnost, kdy z pomocí energie Měsíce můžete uskutečňovat své sny.

Pavel Kovář

Ochranné amulety a další ezoterické pomůcky najdete na: www.spiritobchod.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2522170
DnesDnes519
VčeraVčera753
Tento týdenTento týden1272
Tento měsícTento měsíc13938

Partnerské weby

apartman banner