hand massage 2133272 960 720Při artritidě prstů ruky uchopte prsty jeden po druhém a lehce jimi pohybujte v kruhu, aby došlo k uvolnění kloubů. Palcem a ukazováčkem jedné ruky masírujte každý prst, poté krátce stiskněte jeho špičku

a rychle ji pusťte. Dojde tak k důkladnému prokrvení. Mírné vytahování prstů podporuje energetický tok, odstraníte tím napětí v rukou a zvýší se pružnost kloubů.

Při artritických změnách a bolesti kolen masírujte svaly okolo bolestivého kloubu. Špičkami prstů obou rukou jemně tlačte vpravo i vlevo pod čéškou na obou stranách šlachy na místo, které lze snadno nahmatat. Je to jakási „prohlubeň“, jedná se o bod nazývaný „oči na koleně“. Tato automasáž poskytuje uvolnění a úlevu od bolesti. Trvat by měla asi minutu, optimálně ji dělejte třikrát denně, při doteku se snažte zhluboka dýchat. Totéž opakujte i u druhého kolena. Léčebným dotykem kloubu kolena povzbudíte proudění energie a prokrvení. Při pravidelném cvičení získá koleno lepší hybnost, zmírní se i bolesti. Tato masáž má širší účinky, je vhodná také při ischiasu, žaludečních potížích a průjmu.

(jam)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2459293
DnesDnes468
VčeraVčera622
Tento týdenTento týden2419
Tento měsícTento měsíc10239

Partnerské weby

apartman banner