hand 984170 340Když v únoru roku 1817 pohřbívali správce žďárského zámeckého velkostatku, mnoho lidí prý neplakalo. Přísného a úskočného Aloise Ulrycha neměli rádi. Správce již před svou smrtí spatřil ve snu podivná zjevení, bál se, že ani po smrti nedojde pokoje. A měl

pravdu. Krátce po pohřbu se muž začal zjevovat udiveným zaměstnancům velkostatku i prostým občanům. Brzy na panství propuklo pravé peklo. Někteří vyděšení lidé Ulrycha potkali v pravé poledne. Kůži měl bledou s fialovým nádechem. Jinak prý ale vypadal normálně, jako obyčejný smrtelník. Jiní svědci se s ním setkali až po setmění, to se proměňoval v podivně zářící bytost. Za nějaký čas se mohl pohybovat pouze kolem své hrobky, a to byl agresivnější. Můžeme to vysvětlit tím, že „mátoha“ již neměla dostatek potřebné energie, rozpadala se. Tato slupka musí potřebnou energii doplňovat, jinak by nebyla schopna další materializace.

Pomohly protivampyrické rituály

A to se i stalo. Když přízrak správce napadl přímo na hřbitově zámecké úředníky, byl povolán kat s knězem. Podle dobového vyprávění byl onen kat i zkušeným magikem. Do hrobu, v němž komise nalezla mužovo nezetlelé tělo, vhodil tři hrací karty – piková esa – a vykonal protivampyrické rituály. Po přečtení zaklínacího textu z „černé knihy“ mrtvému uřízl hlavu, ústa vyplnil mákem a tělo posypal nehašeným vápnem. Rakev byla pro jistotu důkladně zabezpečena řetězem a zámky. Je podivné, že Alois Ulrych údajně zemřel na nervovou chorobu, ale jeho mysl zůstala jasná, nezkalená. Co když nenáviděného nadřízeného otrávili právě zámečtí úředníci, a proto jeho posmrtné útoky směřovaly právě na ně? Správce byl vydáván za jednoho z posledních českých upírů, ale v tomto případě se spíše jedná o pomstu ze záhrobí, protože nebožtík ke svým činům hojně využíval astrální tělo. Nesloužil nakonec i mistr popravčí jako dokonalý zametač stop?

(nov)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2451055
DnesDnes152
VčeraVčera682
Tento týdenTento týden3086
Tento měsícTento měsíc2001

Partnerské weby

apartman banner