0648domov3Čas od času má každý člověk pocit, že potřebuje změnu. Pokud přemýšlíte o tom, že se to týká i vašeho domova, můžete se nechat inspirovat východním učením feng shui. Pomáhá vytvořit příjemnou atmosféru, která posiluje tok životodárné energie čchi a probouzí v

člověku nové síly. Když je příbytek příjemně a harmonicky uspořádán, může vám pomoci nalézt vnitřní rovnováhu, pocit štěstí, spokojenost. Někdy k tomu přispějí docela obyčejné drobnosti.

Barvy. Jak se doma cítíte, do velké míry ovlivňují barvy. I v čínském učení mají svůj symbolický význam. Žlutá, oranžová a červená se považují za teplé, světlé a přátelské barvy. Pokud jsou příliš křiklavé, působí agresivně. Žlutá stimuluje mozek, podporuje trávení, je barvou dobré nálady, přispívá k rozjasnění duše. Pomerančová podporuje komunikaci, radost, optimismus, odhodlanost. Zelená bude ideální barvou do pracovny, dětského pokoje, koupelny, neboť působí svěže a zároveň klidně. Bílá symbolizuje nový začátek, čistotu, svěžest, budí dojem lehkosti, prostor opticky zvětšuje. Modrá barva je ve feng shui přiřazena nebi. Podporuje usínání, uklidňuje, uvolňuje, pomáhá proti každodennímu stresu.

Osvětlení. Správný typ osvětlení je velmi důležitý pro zdraví i pocit pohody. Světlo znamená život a radost z něj, neboť stimuluje tělo, ducha i duši, ovlivňuje náladu. Domov by měl mít dostatek světla, ať už denního nebo umělého, neboť se podílí na vaší energii, síle, odhání negativní myšlenky, deprese, zvlášť v zimním období. Dobré osvětlení by měly mít nejen části bytu a domu, kde vykonáváte nejrůznější pracovní aktivity, ale také v koutech určených pro odpočinek a relaxaci. Tmavé pokoje světlo pohlcují, a proto by se jim mělo dostat nejméně dvakrát tolik světla než pokojům světlým.

0648domov2Zrcadlo. Podle feng shui mají zrcadla přímo zázračné účinky. Opticky zvětšují interiér, přinášejí světlo do tmavých koutů, vše, co odrážejí, zároveň zdvojnásobují. Zrcadlo by mělo být vždy v rámu a udržované v naprosté čistotě, neboť špína a prach snižují jeho schopnost odrážet obraz a energii. Pozor však na zrcadlové kachle, z nichž lze sestavit zrcadlo v jakékoli velikosti. Poskytnou roztříštěný obraz, což bude mít na atmosféru domova negativní vliv.

Zelené rostliny. Ty hrají ve feng shui velmi důležitou roli. Přinášejí do domova život, štěstí, udržují svěží vzduch, přispívají k pocitu vitality. Je však nutné pravidelně a dobře se o ně starat. Tam, kde chcete posílit tok blahodárné energie, je vhodné umístit co největší množství pokojových květin. Naopak naprosto nevhodné je mít v interiéru umělé nebo suché květiny, i když mohou vyvolávat příjemné vzpomínky na minulé události. Mají na člověka negativní vliv.

(es)

DODATEK

V interiéru dáváme přednost rostlinám s kulatými listy před ostrými a špičatými nebo před rostlinami s ostny, jako jsou některé druhy kaktusů či palem. Ty vyzařují do prostoru negativní energii.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2458263
DnesDnes59
VčeraVčera635
Tento týdenTento týden1389
Tento měsícTento měsíc9209

Partnerské weby

apartman banner