Kdo by nechtěl vypadat stále mladý a působit celkově svěžím dojmem? Když se nám věkem začnou hlavně v obličeji kupit nápadné vrásky, můžeme jenom hlasitě protestovat nebo se objednat k plastickému chirurgovi. Existuje několik metod, jak potlačit vrásky, od aplikace botolutoxinu až po chirurgické řešení. Nic se ale ve skutečnosti nevyrovná pravidelnému cvičení svalstva obličeje. Každod enním prováděním níže uvedených cviků v oblasti obličeje u žen i u mužů do čtyřiceti let věku se úspěch dostavuje do tří měsíců, u lidí kolem šedesáti let a výše do půl roku. Jde v podstatě o těchto sedm základních cviků:

1. Nejprve zatneme rty, a to jak nejsilněji dokážeme, takto sevřené rty ponecháme po dobu sedmi vteřin a pak je náhle na tři vteřiny uvolníme. Toto opakujeme celkem 7x. Celé cvičení můžeme po třech minutách odpočinku zase zopakovat.
2. Nafoukneme obě tváře co nejvíce symetricky po dobu sedmi vteřin, pak uděláme malou pauzu, všechen vzduch z úst vyfoukneme. Vše opakujeme celkem 7x.
3. Provedeme silný úsměv, nejlépe když si představíme nějakou úsměvnou situaci, radostně prožitou událost. Úsměv držíme po dobu sedmi vteřin, pak uděláme pauzu po tři vteřiny a celé zopakujeme 7x.
4. Začneme si oběma rukama prsty vyhlazovat čelo a to tak, že levá ruka drží obě obočí čela, pravá ruka s prsty vše symetricky vytahuje směrem k temeni hlavy. Vše provádíme jemně, po dobu sedmi vteřin, pak uděláme odpočinkovou pauzu po dobu tří vteřin a vše zopakujeme celkem 7x.
5. V dalším cviku se zaměříme na vytahování obou očí směrem do stran, do spánkové části hlavy, dělat ze sebe něco jako Číňana.
6. Vytvoříme obrovský úsměv, oba koutky rtů jdou co nejvíce směrem nahoru, potom symetricky náhle doslova zabodneme palce do středu tváře každé strany asi v místech, kde se nacházejí první třenové zuby v horní čelisti, a mírný až postupně zesilující tlak provádíme po dobu sedmi vteřin. Potom si dopřejeme krátkou pauzu a celý cvik zopakujeme 7x.
7. Dáme si pravou ruku upravenou v pěst pod bradu a silně začneme bradou tlačit proti této pěsti a to po dobu sedmi vteřin. Pak na tři vteřiny povolíme a zopakujeme 7x.
(mudr)

DODATEK
K tomu je nutno ještě denně vypít asi tři litry tekutin, nejíst tučnou stravu, vyhnout se živočišným tukům, dopřát si hodně čerstvého ovoce a zeleniny.
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2454460
DnesDnes494
VčeraVčera662
Tento týdenTento týden2367
Tento měsícTento měsíc5406

Partnerské weby

apartman banner