Super čistotu slibují mnozí výrobci čistících prostředků. Co to ale znamená? Plísně a bakterie nevidíme pouhým okem. Následující tipy lze nebezpečí, ohrožující naše zdraví, omezit.
*Prachovka je pravým lapačem zárodků. Je nutné ji čas těji vyprat v pračce.
*V domácnosti nemají dezinfekční prostředky co dělat kromě případů, kdy to nařídí lékař. Důvod? Kdo v domě zničí všechny zárodky, je „venku“ náchylný k infekcím.
*Chemické „bomby“ jsou rovněž nepotřebné. Jestliže kuchyň a koupelnu uklidíme důkladně obvyklými domácími prostředky, z devadesáti procent se zárodků zbavíme.
*Nejlepší ochrana před viry? Ruce si několikrát denně důkladně umývat mýdlem, nejméně třicet vteřin. Pokud možno se nedotýkáme prsty obličeje.
*Raději používáme papírové ubrousky před tepelnými vysoušeči. Ty zvyšují počet zárodků na rukou až o 250 procent.
*Počítačové klávesnice, myši a telefony jsou pravými zásobárnami na zárodky. Měly by být proto pravidelně důkladně čištěny. K tomu jsou k dostání speciální produkty.
*Při kýchání se dostává vzduch z nosu rychlostí 160 kilometrů v hodině. Zárodky, samozřejmě, též. Proto je nutné používat kapesník.
*Víte, že by se měly dávat kravaty pravidelně čistit? Vyšetření na kravatách lékařů prokázala, že na každé druhé jsou zárodky nemocí!
*Při jakýchkoli symptomech nemocí je nutné vyloučit objímání a líbání.
(nech)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2729180
DnesDnes80
VčeraVčera451
Tento týdenTento týden1058
Tento měsícTento měsíc18492

Partnerské weby

apartman banner