Fialová barva navozuje tajemno, náročnost a osobitost. Světle fialová potom navíc magii, melancholii a opojení. Z psychologického hlediska působí fialové odstíny předevš ím na mozkové blány, stres a hyperaktivitu. Fialová barva podporuje meditaci, hloubavost, napomáhá překonávat utrpení a smutek, nastoluje vnitřní klid. Tato barva je vhodná pro všechny, kdo jsou vystaveni velkému stresu, trpí hyperaktivitou a potřebují se zklidnit.

Zajímavé jsou rovněž kombinace fialové s některými dalšími barvami:
Fialová s červenou. Pokud zvolíme tuto kombinaci, obnoví to v nás zásoby energie, myšlenky se stanou srozumitelnější, rychleji se dopracujeme řešení svých problémů.
Fialová s oranžovou. Toto spojení barev léčí vztahy, přináší svému nositeli touhu po nezávislosti, radost ze života. Pomáhá též při zažívacích potížích, zejména při průjmech.
Fialová s růžovou. Tyto barvy působí příznivě na deprese, jsou vhodnou prevencí proti stresu a jeho následkům, mírní bolesti v prsou a migrény. Kombinace fialové s růžovou zbavuje obav z budoucnosti, je vhodná před meditací.
Fialová s hnědou. Jejich příznivý vliv se uplatňuje na srdce, psychosomatické nemoci, močový měchýř, ledviny a revmatismus. Spojení těchto dvou barev může vyvolávat i negativní emoce, zejména závist, popudlivost, žárlivost.
Fialová se žlutou. Tato kombinace se pozitivně projevuje při nejrůznějších degenerativních onemocněních, jeví se jako velmi vhodná především pro děti, které zaostávají ve svém vývoji.
(kov)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2451934
DnesDnes411
VčeraVčera620
Tento týdenTento týden3965
Tento měsícTento měsíc2880

Partnerské weby

apartman banner