Intenzivně prožívaná láska, intimní chvilky poskytují nejen pocit vzájemné blízkosti a tělesnou rozkoš, ale postelové radovánky mohou být velmi příjemnou terapií. Proč je milování zdravé? Tady je alespoň deset důvodů , proč žít život naplno.
1. Při milování vytváří mozek velké množství hormonů dobré nálady, především dopamin a serotonin, které vyvolávají stav nadšení a rozjařenosti. Sex je nejlepší lék na stres a každodenní starosti, působí proti depresím.
2. Sex je nejlepší kosmetikou. Při něm ženské tělo produkuje dvojnásobek hormonu estrogenu, který pomáhá udržovat nejen pokožku, ale také vlasy ve výborné kondici. Ženy, které naplno prožívají lásku, vypadají mladší a přitažlivější.
3. Láska pomáhá k dobrému spánku. Noc plná milostných hrátek přispívá k tomu, že se člověk ráno probudí dokonale odpočatý, svěží, druhý den podává perfektní výkon a nic ho nerozhází.
4. Doteky, mazlení a hlazení přispívají k udržení štíhlé postavy. Víte, že při šedesáti minutách intenzivního sexu spálíte stejné množství kalorií jako kdybyste se věnovali józe nebo čtvrt hodiny běželi slušným tempem?
5. Láska povzbuzuje činnost mozku. Při sexu a orgasmu se do těla vylučuje prolaktin, který podporuje vývoj nových mozkových buněk. Intimní chvilky jsou dobrou prevencí Alzheimerovy choroby.
6. Pohlavní aktivita blokuje bolest, za což vděčíme zvýšené hladině endorfinů, což jsou látky, které nepříjemné stavy pomáhají potlačovat. Každý dotyk uvolňuje svaly, jak tvrdí psychologové, dobrý sex je lepší než antidepresiva a léky které mají tlumit bolest.
7. Láska má nepochybně vliv na správné fungování imunitního systému. Proto lze milování považovat za výbornou prevenci proti virózám, chřipce, nachlazení. Pravidelný sex zvyšuje hladinu imunoglobulínu, což přispívá ke zvýšení obranyschopnosti organismu.
8. Vášnivé doteky podle odborníků posilují srdce, přispívají ke snižování hladiny špatného cholesterolu v krvi, posilují schopnost ovládat močový měchýř.
9. Láska a sex prodlužují život. Podle celé řady vědeckých studií, lidé středního věku, kteří žijí intenzivní intimní život, často prožívají orgasmus, se dožívají vyššího věku, umírají mnohem méně předčasně.
10. Líbání blahodárně působí na stav ústní dutiny. Polibky podněcují slinění, které čistí zuby a zlepšují kyselost v ústech. To udržuje zuby v dobrém stavu. (es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504749
DnesDnes381
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden3001
Tento měsícTento měsíc16095

Partnerské weby

apartman banner