Strach prostupuje náš život! Bojíme se téměř všeho! Neúspěchu, bojíme se, že ztratíme práci, přijdeme o peníze, bojíme se názoru druhých, selhání, bojíme se svého života… V hlavě máme spoustu myšlenek, které jsou plné obav, strachu, ale i podezíravosti, pochybností, fobie, paniky. Prostřednictvím takových myšlenek si budujeme alibi a vysvětlení nedostatků ve svém životě. Ale takové myšlenky pramení z nedostatku sebedůvěry, a to vinou naší zamořené mysli. Největší chyba, kterou v životě můžeme udělat, je mít strach, že nějakou uděláte.
Strach má tendenci pronikat do všech oblastí našeho života a brání nám žít život tak, jak bychom chtěli. Všechny výmluvy slouží jako únikové metody k tomu, abyste nemuseli vzít zodpovědnost do svých rukou a změnit své zvyky v myšlení. Neustálé vnitřní napětí vyvolané strachem nám odebírá mnoho životní energie. Ale opravdu neexistuje nic, čeho bychom se měli bát. Strach a nerovnováha ve vašem těle zdraví vůbec neprospívají. Jsou důvodem, proč se začnete před okolním světem uzavírat. Ale mohou vést i k tomu, že pod vlivem strachu o to nejcennější, co máte, tedy svůj život, začnete konečně přemýšlet, jak si zachránit kůži.
Myslíte si, že všichni úspěšní lidé měli jen štěstí, nebáli se okolního světa a nepociťovali strach? Sdílejí stejné pocity, tedy i strach, ale úspěšní lidé v sobě dokázali potlačit značnou dávku strachu a stále na tom pracují. Z toho jasně vyplývá, že důležitým způsobem, jak se zbavit strachu z čehokoli je vyvinout úsilí a pokusit se udělat to, čeho se tolik obáváme. Většina z nás má stanovené určité hranice a pohybuje se jen v pásmu, v němž se cítí bezpečně. Zkuste svoje hranice trochu posunout a každý den maličko zariskovat. Udělejte něco, třeba požádejte o zvýšení platu, zavolejte člověku, ze kterého máte obavy… Pokud opustíte svoje pásmo pohodlí, posílíte sami sebe. Se vzrůstající silou bude vzrůstat i vaše sebejistota a sebevědomí. Ale vždy respektujte morální zásady a nenarušujte práva jiných lidí.
(maj)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504796
DnesDnes428
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden3048
Tento měsícTento měsíc16142

Partnerské weby

apartman banner