Ukázalo se, že figurky nalezené v egyptské hrobce Sakkara a později i na jiných místech Jižní Ameriky, považované ještě donedávna za kultovní předměty, jsou modely letadel! Nakonec není to nic nového, už Däniken a jiní "heretici" tvrdili, že se nejedná o kultovní předměty. Jde však o to, že i výzkumy v aerodynamických tunelech v Institutu aerodynamiky v New Yorku tuto skutečnost potvrdily. Modely se v tunelu chovají tak jako americké stíhačky F-102 nebo švédské Jaktviggen.
Speciální komise složená z odborníků v oblasti letectva a archeologů potvrdila předpoklad, že může jít o modely letadel, které jsou staré nejméně 2000 roků. Ještě donedávna archeologové vehementně tvrdili, že zmíněné figurky představují ptáky a ryby. Nelze se jim ani příliš divit, vždyť letadla jsou poměrně novou záležitostí a připustit možnost, že existovaly už před tisíciletími, bylo nepředstavitelné.
Zoolog Peter Coestello už na začátku výzkumů těchto zvláštních předmětů vážně pochyboval o názoru archeologů, že se jedná o ryby a ptáky. Vysvětloval to mimo jiné tím, že ploutve na ocasu ryb nikdy nemají svislý okraj. Má ho pouze letadlo. Totéž se týká páteřních ploutví. Pravoúhlé nebo trojúhelníkové nosy s očima umístěnýma v horní části se taktéž příčí vzhledu ryby. Její oči jsou zasazeny blíže ke středu a vysunuté dopředu. Nejde proto o ryby, nýbrž o letadla. Letecký konstruktér Arthur Young tvrdí, že tyto stroje nejenže létaly, ale musely umět vystoupit i výše, tedy mimo naši planetu. Svědčí o tom dozadu posunutý povrch křídel ve tvaru delta, jaký mají dnešní letadla nebo rakety.
Badatelé objevili i to, že křídla nejsou vodorovná, ale na konci mírně obrácená směrem dolů. Dospěli proto k názoru, že takové letadlo se mohlo ponořit i do vody a vynořit se z ní. Letadlo tohoto typu však naše civilizace ještě nevynalezla. Odborníci z NASA se také vyjádřili, že muselo jít o létající zařízení. Možná, že létalo mezi Jižní Amerikou a Afrikou. Vypadá to tak, že naši dávní předkové používali pokročilejší techniku, než je ta naše současná...
Mají vědci pravdu? Archeologové se přísně a tvrdě drží svých teorií, proto oficiálně zůstávají tyto modely nadále figurkami ryb a ptáků. Pochopitelně pouze do doby, dokud někdo nepostaví letadlo podle jejich vzoru a nezačne s ním létat. Zatím lze zlaté figurky obdivovat pouze v Kolumbijské státní bance v Bogotě.
(toh)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455523
DnesDnes102
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3430
Tento měsícTento měsíc6469

Partnerské weby

apartman banner