Barvy odjakživa sehrávaly důležitou úlohu a byl jim přisuzován mimořádný terapeutický význam. Jejich léčivou sílu znaly už kultury, jako Egypt, Čína, Tibet. Terapie barvami nebolí, nevyvolává strach a působí kromě tělesné schránky i na naši psychiku. Léčení pomocí barev vychází z toho, že barva je živá síla, zrcadlo moci. Může pozdvihnout, uspokojit, ohřát, ochlazovat. Působení terapie barev spočívá ve světle, proměňování barev, ve vibracích, které vysílá. Připomeňme alespoň ve zkratce, jaké vlastnosti připisuje jednotlivým základním barvám.
Červená. Znamená pohyb a energii. Rozehřívá, oživuje, upravuje srážení krve. Ovlivňuje mysl, předchází depresím. Červená energie povzbuzuje srdce, plíce, rozšiřuje cévy, vylepšuje proudění krve. Používá se při špatném trávení, podporuje játra, slouží na pročištění organismu, využívá se při anémii, svalové slabosti, chronickém kašli, oživuje nízký krevní tlak.
Pomerančová. Představuje léčivou energii, která vyvolává optimismus a radost ze života. Znamená teplo a bezpečí. Ovlivňuje nervový a dýchací systém. Oranžová energie se využívá při poruchách žaludku, jater, harmonizuje krevní oběh, je účinná při anémii, únavě, nedostatku energie. Stejně tak se doporučuje při trudomyslnosti a strachu, podněcuje dobrou náladu.
Žlutá. Dodává radost, veselí, chuť do života. Ovlivňuje psychiku, zbavuje ponuré nálady. Připisují se jí léčivé vlastnosti při cukrovce, bolestech hlavy, ekzému, poruchách zažívání. Stimuluje centrální nervový systém a funkci žláz, doporučuje se při onemocnění ledvin, žaludku, jater, močového měchýře.
Zelená. Používá se k nastolení rovnováhy a harmonie. Přispívá ke zklidnění, zotavení, stabilizaci, na potlačení zánětlivých procesů, stejně jako na choroby střev a žlučníku. Regeneruje mozek, příznivě ovlivňuje stav kůže, pomáhá při angínách a nachlazení. Zelená je účinnou energií při vysokém krevním tlaku, revmatismu, poruchách zraku a očí.
Fialová. Uklidňuje, zvláště prospívá nervovému systému, navozuje vnitřní klid. Uvolňuje nahromaděný stres a napětí. Zmenšuje bolesti uší, očí, nosu. Příznivě působí na slezinu, pomáhá při migréně, při stavech silného vzrušení.
Modrá. Symbolizuje klid a duševní hloubku. Působí na uvolnění nervů, uklidňuje při strachu, nespavosti. Doporučuje se při nadměrné funkci štítné žlázy, má zmírňovat klimakterické projevy, snižovat krevní tlak. Modrá je harmonizující barva, která posiluje životní sílu, zprostředkovává zmírnění bolestí, přispívá k celkovému uvolnění.
(map)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2458310
DnesDnes106
VčeraVčera635
Tento týdenTento týden1436
Tento měsícTento měsíc9256

Partnerské weby

apartman banner