Už celé stovky let se údajně na různých místech světa objevují děsivé přízraky černých psů s ohnivýma očima. Několik takových zjevení bylo zaznamenáno i v Praze. Jeden prý bývá spatřen u staré radnice na Hradčanech v Loretánské ulici, další se má pohybovat kolem rotundy sv. Martina na Vyšehradě. Některé legendy tvrdí, že jsou to poslové ďábla, jiné že hlídají ztracené poklady...
Různá děsivá zjevení pekelného psa se údajně objevují skoro ve všech koutech světa. Obří černí psi, jejichž oči svítí pronikavě rudou září. "Právě oči jsou tím prvním, co lze ve tmě spatřit... Někteří svědci uvádějí, že ačkoliv je zvíře tak temně černé, ve tmě lze kolem něj rozeznat něco jako kouli nazelenalého svitu. Také z tlamy někdy pekelným psům místo jazyka šlehá plamen," popisuje spisovatel Otomar Dvořák v knize Neuvěřitelné jevy a podivuhodné bytosti. Někdy prý šíří tato ďábelská stvoření v okolí zápach spálené síry, a když se pohybují, jako by se ani nedotýkala země, jen jejich drápy občas vykřesávají gejzíry jisker. Lidé jim už odpradávna přezdívají pekelní psi, poslové ďábla.
"Traduje se, že kdo se těch bestií dotkne, toho obvykle zakrátko stihne smrt. Podle některých pověr už jenom spatřit černého psa znamenalo neodvratnou záhubu," tvrdí britský zoolog Karl P. N. Shuker.
Podle jiných bájí zase tito pekelní psi hlídají skryté poklady...
Mnoho zkušeností s výskytem těchto strašidelných bestií mají údajně obyvatelé Britských ostrovů. Prakticky každý zdejší kraj má svého pekelného psa. Slavná je třeba pověst o Hergestově černém psu, která se vypráví v okolí rašeliniště Dartmoor v anglickém hrabství Devon. Místními obyvateli je považován za přízrak z pekla, a v 19. století inspiruje dokonce i Arthura Conana Doyla k napsání románu Pes baskervillský.
Zprávy o pozorování těchto děsivých přízraků ovšem přicházejí nejen z Britských ostrovů, ale také ze Skandinávie, Francie, České republiky, a dokonce i ze Severní a Jižní Ameriky.
(vlab)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455446
DnesDnes25
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3353
Tento měsícTento měsíc6392

Partnerské weby

apartman banner