Původní celosvětové čarodějnictví bylo údajně pečlivě organizováno. Bylo hnutím majícím za úkol uchovat prastaré tradice, pomáhat lidem a zvířatům. To se pochopitelně nelíbilo církvi. A jak mohla taková organizovanost vypadat? Každá čarodějka měla své vlastní „domácí“ recepty, které vycházely z univerzálního základu. Populární přísadou byl v našich končinách například durman, rulík zlomocný, mák. V oblibě byly i importované drogy z Orientu – mandragora, pelyněk.
Prostřednictvím astrálních výletů a cílenou manipulací s éterickými těly (neboli mozkovými frekvencemi) mohly čarodějnice ovlivňovat své vědomí a „cestovat“ na populární sabaty, přijímat touto cestou i nové úkoly a další instrukce. Pochopitelně se doopravdy nikam nelétalo, natož na nějakém zpuchřelém koštěti. To se sice také používalo během rituálů, ale ke zcela jiným účelům. Přítomnost na sletech se odehrávala jen v rovině duchovní. Dnes v jejich stopách vykračují moderní adepti, ale jde už spíše o společenský fenomén.
Řada rostlin a ingrediencí měla svá krycí jména, proměňující receptáře ve zdánlivě hrůzné a bestiální návody. Čarodějnická konspirace byla nutností, jen tak se skutečné suroviny uchovaly v tajnosti. Posuďte sami: Používaly se „panenská okurka“ (durman obecný), „lidský kořen“ či „mužíček“ (mandragora), lidské sádlo (slunečnicový olej), „absint“ (pelyněk), „psí oko“ (pelyněk černobýl), „krev svatého Jana“ (třezalka), „vodní miska“ (leknín), „včela“ (galgan lékařský), „žluč“ (blín černý), „fialový kořen“ (kosatec), „myší ucho“ (jitrocel), „čertovo lejno“ (míza orientální rostliny Asa foetida), „stříbrník“ (alchymistická droga) či „paprsek luny“ (pelyněk jižní). Z takové zásobárny bylo možné lehce vyrobit nejen masti a lektvary, které vás dovedly na sabat, ale třeba až do horoucích pekel…
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456226
DnesDnes88
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4133
Tento měsícTento měsíc7172

Partnerské weby

apartman banner