Do dnešní doby se už podařilo dokázat, že jakékoli podráždění oka barvou určité vlnové délky může působit kladně nebo záporně jak na náš zrak, tak rovněž na některý orgán v těle. Vzhledem k tomu, že barvy působí především na psychický stav, je také vjem a podráždění mnohem výraznější u lidí citlivějších. Zatímco opět začínáme objevovat souvislosti mezi vnímáním spektra barev, podrážděním i zdravím, už kdysi dávno řecký lékař Hippokratés pracoval při léčbě svých pacientů s barvami, které dával do souvislosti s lidskou povahou. Už tehdy i naši dávní předkové využívali jednotlivých barev, jejich nejrůznějších odstínů a kombinací k ovlivňování psychiky, k dobré pohodě, k posilování imunity i jako prevenci proti nemocem. A jaké jsou příklady působení a využití některých barev v oblečení?
BÍLÁ
Tato barva vyjadřuje čistotu, očištění, zbavuje od jedů i utrpení, právě tak jako od nebezpečí infekce. Bílá navíc disponuje schopností odrážet všechna spektra slunečního záření. Proto je nejvhodnější barvou oblečení v negativních a patogenních zónách i tam, kde je třeba odrážet astrální útoky. Navíc pomáhá efektivněji hospodařit s naší energií.
ŽLUTÁ
Povzbuzuje, má kladný vliv na optimismus, celkovou harmonii, uvolnění a osvobození. Proto je vhodná při podpůrném působení proti všem druhům depresí, ale také při potížích s ledvinami, revmatismem, artritidou i s pamětí.
ZLATÁ
Do zlaté barvy se oblékáme v případech, kdy se zvláště snažíme zbavit nervozity, všech šparných návyků, různých druhů nevolnosti, ale i problémů s páteří a se žloutenkou. Zlatá barva patří k symbolům věčnosti a jednoty, přičemž bývá též hojně spojována s moudrostí a meditací.
ORANŽOVÁ
Oblečení v oranžové barvě volíme nejčastěji při různých záchvatech hysterie a při depresi, ale také při problémech se zácpou, vaječníky a se slezinou. Tato barva je spojována s odstraněním vážných traumat, s odříkáním, moudrostí, ale i s hledáním větší houževnatosti. Oranžová podporuje umění i sexuální fantazii a je proto rovněž barvou inspirativní.
RŮŽOVÁ
Oblečení barvy růžové je vhodné volit při problémech s očima, při bolestech hlavy, při nedoslýchavosti, nevolnosti během těhotenství, zrovna tak jako když na člověka doléhá strach a fóbie. Růžová je všeobecně spojována s láskou, starostlivostí a s ženskostí. Patří i k nejoblíbenějším barvám pro děti. Proto se hodí zvláště při léčbě všech ženských a dětských nemocí.
ČERVENÁ
Červená se osvědčila při potížích s krevním oběhem, se stimulací energie a sexualitou, může pomoci při poruchách menstruačního cyklu, plodnosti a potence. Působení červené barvy může napomáhat k získání vášně, ke vzrušení i lásce, k větší síle a moci, ale také k vyššímu riziku a nebezpečí.
VÍNOVÁ
Oblečení vínové barvy by mělo pomáhat překonávat negativní emoce. Zmírňuje rovněž sexuální problémy a podporuje odbourávání přebytečných tuků. Má příznivý vliv na krevní tlak, pomáhá proti zácpě a údajně se osvědčila i ve schopnosti odhánět zlé duchy a temné síly.
FIALOVÁ
Tato barva podporuje meditaci, hloubavost, překonává smutek a utrpení, nastoluje vnitřní klid. Oblečení této barvy je vhodné pro ty, kdo jsou vystaveni ustavičnému velkému stresu, jsou nadmíru aktivní a potřebují občas zklidnit. Oblečení ve fialové barvě propůjčuje jistý druh tajemna, ale také vyjadřuje náročnost a osobitost.
ZELENÁ
Je symbolem spokojenosti, vyrovnanosti a harmonie s přírodou. Proto ji volíme zejména v případech potřebné regenerace, vyrovnanosti, ale i při potížích se srdcem, plícemi, brzlíkem či s vředy. Její olivově zelený odstín pak napomáhá při špatné funkci žlučníku, tlustého střeva, při průjmech a křečích. Mimo tyto své schopnosti může působit příznivě také jako barva naděje, míru a harmonie.
MODRÁ
Pokud vybereme oblečení modré barvy, pak nám může přinést uklidnění, zmírnění emocí, dobromyslnost, veselost i větší optimismus. Modrá barva podporuje intuici, diplomacii a přirozenou autoritu. Výrazně dokáže uklidnit pokožku při svědění, po spáleninách i z nadměrného zrudnutí při slunění. Kromě toho má schopnost blahodárně působit na štítnou žlázu, na hrdlo, proti křečím i při vymknutí končetin.
ČERNÁ
Oblečení černé barvy může být do určité míry a svým způsobem nebezpečné, pokud zrovna nejste silnou osobností nebo se nepohybujete výhradně v místech s pozitivní energií. Tato barva pohlcuje jak pozitivní, tak i negativní frekvence slunečního záření. To znamená, že nás může rychle naplnit velkou ozdravnou energií, ale v negativním prostředí nás zase oslabuje, v krajních případech i ničí. Obzvláště nebezpečná je černá barva pro labilní jedince psychicky narušené a značně nevyrovnané. Ti, kteří inklinují k převážně černému oblečení, pak mají často blízko k vnitřnímu konfliktu, vzdoru i k samotě.
(vel)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456313
DnesDnes175
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4220
Tento měsícTento měsíc7259

Partnerské weby

apartman banner