Mystik a alchymista Nicolas Flammel (1330 – 1415) kráčel za bohatstvím vytrvale a celoživotně. A také se ho skutečně dočkal, stejně jako nesmrtelnosti! Zlato vyrobil díky transmutaci 25. dubna 1362. Přesné datum i hodinu známe z jeho soukromých zápisků, dopodrobna v nich vylíčil své dojmy a zážitky. Ani jako boháč nezpychl, stal se mecenášem pařížských nemocnic, chudobinců, sirotčinců, nechal postavit několik kaplí a kostelů. Odkud tak zázračně zbohatl? Jeho příběh nápadně připomíná záhadně zbohatlého faráře z francouzských Pyrenejí. Také on nalezl tajemné listiny a po jejich dešifrování rozhazoval miliony.
U Flammela vše začalo zakoupením útlého rukopisu. Tajemná knížečka rabína a astrologa Abrahama měla být (podle titulního věnování) pomocníkem všech židovských učenců, rozptýlených v diaspoře. Údajně obsahovala stručný a jednoduchý recept na výrobu umělého zlata, jen počátek operace byl zašifrován. Flammel s chotí vyhledal hebrejského učence a kabalistu Sanchéze z Leonu, aby jim pomohl. Spis do jisté míry připomínal dílo Maierovo, tam bylo 50 hermetických emblémů doplněno fugou a jinotaji. U Flammela byla výroba zlata nakreslena na třech důležitých stranách. Na nich byl vyobrazen mystický had – nejprve požíral pannu, poté byl ukřižován. Nakonec se had plazí po poušti, ze které vytrysknou prameny. Zřejmě ale o žádné zlato nešlo. Kresby značí, že každý z nás se jednou dočká stárnutí a smrti („sežere ho had“), pokud nezačne něco dělat. Zažehnutím jiskry, otevřením tělesných čaker a manipulací s hadí silou dojde k symbolické smrti starého těla (k ukřižování). Poté je zahájena obnova, na obrázku to vystihuje had na poušti mezi prameny. Voda znamená nový a věčný život, nesmrtelnost. Kříž je náčrtem lidského těla (ramena jsou ruce, svislé břevno představuje páteř).
Ovládl Nicolas Flammel se svou chotí dávné tajemství, stali se nesmrtelnými? Možné to je. Potom není divné, že různí slavní lidé tento pár potkávali na společenských akcích ještě v 17. a 18. století. Získali stejné schopnosti jako legendární hrabě Saint Germain? A odkud pocházely miliony na charitu?
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456245
DnesDnes107
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4152
Tento měsícTento měsíc7191

Partnerské weby

apartman banner