Čtenářka Ilona V. se ptá: „Ke konci listopadu se nám narodí vnučka a my se nemůžeme shodnout na jméně. Příjmení je jasné, jenže právě proto, že je tuctové a v České republice časté, objevil se v rodině názor, že by měla mít exotické křestní jméno, aby upoutala, v životě prorazila. Co byste nám poradili?“
S dotazem jsme se obrátili na paní Zdenku Blechovou, která se kromě channelingu, automatického písma či karet zabývá také jmény a jejich životními vibracemi. Před nedávnem vydala k danému tématu dokonce knihu s názvem - „Jména - Životní vibrace. Roční vibrace. Cíl duše.
Obecně - co pro každého člověka jméno znamená?
Rodiče nám do vínku dávají jméno, které k nám patří, i když si můžeme myslet, že nám tím uškodili. Naše energie si ale to jméno přitáhla, je srozuměna s jejich chováním, potřebuje ho k svému vývoji. Rodiče nám vybírají jméno záměrně ke zvýšení energetického potenciálu. Někdo může mít pocit, že se mu kvůli jménu nedaří. Ale není třeba si měnit jméno. Nevěřte tomu, že se vše kolem změní pouhou změnou jména. Vždyť jde o učení, a když nepochopím učení, bude na mě tlačit v příštím životě. I jméno nám pomáhá v učení, a pokud správně pochopíme, může nám spíše pomoci na cestě životem.
Podle čeho by se mělo jméno pro miminko vybírat?
Jméno by měla v první řadě vybírat matka, protože dítě je její součástí a patří k ní. Pokud si do výběru nechá zasahovat ostatními členy rodiny, bude z toho chaos, který se odrazí i na atmosféře a vztazích v rodině. Nejvíce se s dítětem bude učit matka, a proto i jménem, které mu dá, si budou s dítětem k sobě tvořit vztah. Takže maminka by si neměla nechat radit od ostatních.
Co je vhodné při volbě jména zohlednit?
Při výběru se nedívejte na to, co dané jméno dává do vínku vašemu dítěti, ale rozhodujte se tak, aby vám bylo jméno, které chcete dítěti dát, příjemné. Vždyť vy ho budete celý život tímto jménem volat, a když se vám bude dobře vyslovovat a bude vám příjemné, bude tato energie jména hladit a pomáhat i vašemu dítěti. Pokud mu dáte jméno takové, aby mu neuškodilo, chráníte ho vlastně před učením a moc mu nepomáháte, protože dítě se chce učit a chce projít životními porážkami i prohrami, aby mohlo zesílit. Každá překážka nám dává sílu. Pokud budete chránit dítě před nástrahami života, stejně ho neochráníte, protože nevěříte v jeho osud. Rozhodujte se při vybírání jména srdcem a nikoli rozumem, nemyslete na to, že by se dítě např. mělo jmenovat po babičce, že by jí to udělalo radost. Pokud dojde mezi partnery k rozepři - manžel chce, aby se dítě jmenovalo takto, zatímco matka zastává jiné stanovisko, mělo by se dítě jmenovat jménem, které vybrala matka. Dítě je celých devět měsíců v nejužším kontaktu s matkou, a tak je více vázáno na její vibrace než na vibrace jejího partnera.
Jak nás jména a příjmení v životě ovlivňují?
Jak jsem se zmínila, rodiče jste si vybrali sami pro své učení a rodiče vám dali jméno, které vám měli dát, takže váš původ a nasměrování je jasné. Zrovna tak to má váš partner. Když si však vezmete partnera za manžela a přijmete jeho příjmení, přijímáte zároveň jeho učení, jeho karmu rodu. Proto se ženy po sňatku změní, snaží se vtěsnat do role matky partnera, nebo je tam partner směruje. Je zvyklý na nějaké chování své matky a považuje za přirozené, že by se tak měla chovat jeho manželka. Pokud si ponecháme své příjmení, můžeme vedle sebe kráčet životem a nemusíme se stát jedním. Pokud se chceme stát jedním, vždy zvítězí ten silnější a ten slabší se podvolí. Někdy nám partner svým příjmením může i pomoci zbavit se zátěže rodu a jít do energií rodu partnera, kde jsou třeba již vyšší vibrace. Například si vezměme jméno Renata Kličková. Když ho vyslovíme, už cítíme, že osoba je v nitru slabá a ráda v životě kličkuje. Převezme-li jméno partnera a bude se jmenovat Renata Přímá, dostává tím sílu. Zkuste si to vyslovit, abyste zaznamenali rozdíl. Ale neznamená to, že přímost přijde zadarmo, naopak. Tato žena bude vystavena situacím, které ji budou v novém rodě učit přímosti. Já se jmenuji Zdenka Blechová a cítím se v tom jméně s příjmením dobře. Kdybych převzala po partnerovi příjmení, jmenovala bych se Zdenka Malovcová a úplně cítím, že by mi z toho bylo zle. Už se nechci stát někým jiným, chci být tou, kterou jsem. Když se jmenujete Věra Buštová a sňatkem se z vás stane Věra Pokorná - cítíte ten rozdíl při vyslovení? První vibrace je - já jsem někdo, druhá vibrace - už vím, že jen jsem. Zkuste si pohrát se jmény i příjmeními, naučíte se vnímat vibrace, které nám přináší do života.
Děkujeme za rozhovor. (zem)
Kontakt: e-mail - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., www.zdenkablechova.cz

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455529
DnesDnes108
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3436
Tento měsícTento měsíc6475

Partnerské weby

apartman banner