...Daniela Magálová (31. 8. 1966) má z prvního manželství syna Vladimíra, který stejně jako jeho otec propadl kouzlu hry na trumpetu. Její další radostí je fenka Loona. Daniela tvrdí, že v jistém ohledu sdílejí podobný osud. Loona je nalezenec a Daniela si v jisté životní etapě připadala stejně. Dovede si prý proto představit, co fenka prožívala, když ji bývalý majitel vyhodil na ulici, a snad i proto sobě mají tak blízko...

Kdysi se šířily pouze ústním podáním a liší se nejen podle jednotlivých zemí a národů, ale i v rámci jednotlivých regionů a oblastí Česka. Řeč je o lidových písních, které mají i v současné moderní době své příznivce. A k jejich interpretům patří i Daniela Magálová, která žije s partnerem v Brně a zpívá mimo jiné například s Moravankou Jana Slabáka.
Jak jste se dostala k interpretaci lidových písní?
Pocházím z malého slovenského městečka Stará Turá, byla jsem vychována v úctě a respektu ke svým kořenům. A i když experimentuji s jinými žánry, mám ráda vážnou hudbu, zazpívám si i operní party, miluji country a nedávno jsem byla přizvána ke spolupráci se slovenským skladatelem Vojtěchem Iršou, s nímž připravuji písně, jež jsou esencí taneční hudby s nádechem šansonu, přesto je lidová píseň mému srdci nejbližší.
Nestýská se vám po rodném Slovensku?
Miluji Slovensko i slovenský národ, mám tam celou svou rodinu. Ale zrovna tak mám ráda Moravu a Česko. Na rovinu říkám, chybí mi Československo.
Žijete v Brně. Co pro vás znamená?
Brno mě přijalo v těžké životní situaci a dalo mi možnost to, co umím, rozvíjet a na to zlé, co mě potkalo, zapomenout. Je pro mě symbolem nového začátku.
Kromě hudby - máte nějaké další koníčky?
Baví mě sportovní střelba, kondiční sport a hlavně cestování.
Potrpíte si na módu?
Jako téměř každá žena mám slabost pro lodičky a kabelky.
Vaše příjmení i původ svádí k otázce, zda existuje nějaká souvislost mezi vámi a slovenskou herečkou Kamilou Magálovou?
Ano, existuje, ale s ohledem na určité skutečnosti bych se k tomu raději nevyjadřovala.
Zajímají vás tzv. věci mezi nebem a zemí?
Věřím na nekonečnou energii vesmíru, na její čistotu a spravedlnost. Také si myslím, že my, lidé, nejsme jedinou formou života ve vesmíru. Jsem však člověk, který nikomu nic nevnucuje, přes svou víru v harmonii stojím oběma nohama pevně na zemi. Respektuji víru každého člověka a to stejné bych očekávala od druhých vůči mně.
Máte nějaké zkušenosti s věštěním? Byla jste někdy u kartářky či astroložky?
Mám dvě kamarádky - vědmy a přiznávám, že čas od času podlehnu kouzlu jejich schopností poodhalit záhady budoucího….
A co alternativní způsoby léčby, přírodní medicína nebo přírodní kosmetika?
To je pro mě zatím neprobádaná oblast.
Existují podle vás minulé životy?
Věřím v reinkarnaci.
(cul)
Soutěž
Milí čtenáři, jaký je váš vztah k lidovým písním? Zazpíváte si občas nějakou? Ctíte jejich tradici, nebo je považujete za přežitek? Napište nám o tom a zařaďte se do losování o 3 ks nového CD Daniely Magálové Ozvěny tradic II. Je to její třetí řadové CD, ale druhé „cimbálové“. Jde o kompilaci známých i méně známých moravských a slovenských písní, které mají těm starším lidem připomenout krásu mládí a těm mladším nabízejí pochopení kořenů jejich taneční hudby.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455495
DnesDnes74
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3402
Tento měsícTento měsíc6441

Partnerské weby

apartman banner