Zámeček v britském Bidefordu měl podle jeho majitele Alana Smithe zvláštního návštěvníka. Byla jím bledá postava, kterou vždy doprovázela tichá Chopinova hudba. Zjevení přestala až poté, kdy se portrét ženy ze začátku 19. století dostal opět na své místo.
Majitel uvedl, že duch se motal po chodbách a ložnicích obvykle kolem jedné hodiny ráno. Obvykle byl zahalen v modrém oparu a postavě vůbec nebyly vidět nohy. Někdy se dokonce zjevoval na konci jeho postele.
"Myslel jsem si, že musí existovat nějaký druh vědeckého vysvětlení, ale další lidé, kteří navštívili dům, byly vyděšení. Teď už věřím, že zjevení ustala, neboť se obraz dostal na své místo," vypráví Smith o paranormálními zážitku, který vyřešila jednoduchá shoda náhod.
U dávno ztraceného obrazu, kde žena pózovala za klavírem, zjistil, že jde o stejné osoby. Když portrét vrátil do přijímací místnosti, duch se prostě vypařil. Smith byl natolik překvapen a fascinován touto skutečností, že prozkoumal historii obrazu a odhalil smutný životní příběh svého nezvaného hosta.
Na malbě je jistá paní Bellová, jedna z předchozích majitelek 15 pokojové nemovitosti, která byla krátce před smrtí zruinovaná a nucena prodat všechen svůj majetek, včetně jejího milovaného portrétu.
(vlab)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2587283
DnesDnes530
VčeraVčera726
Tento týdenTento týden530
Tento měsícTento měsíc17647

Partnerské weby

apartman banner