Máte sedavé zaměstnání a často vás bolí záda? Pak je pro vás ideální cvičení s velkým míčem. Tohle perfektní cvičební náčiní je vlastně vhodné pro všechny věkové i váhové kategorie, neboť nedochází k přetěžování kloubů a páteře. Už pouhé sedění na velkém gymnastickém míči přispívá k lepšímu držení těla, pérování na fitballu střídá zatížení a odlehčení plotének, dokáže rozptýlit neklid a nervozitu. Lze s ním cíleně posilovat určité svalové skupiny, pomáhá rozvíjet rovnováhu, kloubní pohyblivost, v neposlední řadě rozvíjí koordinaci celého těla. Nechte se inspirovat několika cviky.
Ploché bříško. Pokud budete s míčem pravidelně cvičit, už za pár týdnů pocítíte velkou změnu. Tímto cvikem skvěle posílíte břišní svaly a také vnitřní stranu stehen. Lehněte si na záda, přednožte a míč stiskněte mezi kotníky. S výdechem zvedněte ohnutě hlavu i trup od země a zároveň stlačte míč mezi kotníky, s nádechem se vraťte zpět do výchozí polohy.
Sklapovačky. Tento cvik připomíná klasické sedy - lehy. Jak na účinné sklapovačky, kterými lze břišní svaly vyrýsovat? Posaďte se na míč tak, aby chodidla pevně spočívala na podlaze. Záda držte v rovné poloze, ruce položte na hrudník a překřižte je. Zakloňte se tak, aby břišní svalstvo bylo natažené a zároveň pevné a v této poloze setrvejte několik sekund, pak se vraťte do výchozí polohy.
Pevné pozadí. Následující cvik je určen každému, kdo chce mít pevný zadeček a posilovat pánevní svaly. Vhodný je jako prevence nebo součást léčby inkontinence, úniku moči. V lehu na zádech položte pokrčené nohy na míč, paže nechte volně podél těla. Zpevněte hýžďové svaly a s výdechem zvedněte pánev mírně nad zem, s nádechem se vraťte do výchozí polohy.
Nepotřebujete činky. Když chcete zpevnit paže, obejdete se i bez činek. Výchozí polohou je vzpřímený stoj s mírně rozkročenýma nohama tak, aby byly v jedné linii s boky. Uchopte míč do obou rukou ohnutých v lokti. S nádechem udělejte podřep a zároveň míč přesuňte nad hlavu tak, aby ruce zůstaly stále ohnuté v loktech. S výdechem se vraťte do výchozí polohy. Na posílení svalů paží a ramen jsou ideální kliky. V tomto případě si lehněte břichem na míč, dlaně opřete o podlahu zhruba na šíři ramen, lokty zůstávají natažené. S nádechem proveďte klik s lokty u těla, s výdechem se vraťte do výchozí polohy.
(pru)

DODATEK
Cvičte vždy alespoň patnáctkrát ve třech sériích. Po skončení každé série si udělejte 30sekundovou pauzu na vydýchání.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2457768
DnesDnes199
VčeraVčera695
Tento týdenTento týden894
Tento měsícTento měsíc8714

Partnerské weby

apartman banner