Černé pondělí, tak nazvali odborníci letošní 24. srpen. V tento den došlo k prudkému poklesu čínských akcií v souvislosti s obavami ze zpomalování růstu ekonomiky této země. Vzhledem k tomu, jak je v současné době svět finančních

trhů propojený, není divu, že to znamenalo volný pád také na burzách v USA, v zemích Evropy či v Rusku.
O ekonomické krizi ve světě se už nějaký ten rok hovoří. Budeme-li konkrétní, její počátky jsou spojeny s rokem 2008. A jak ukázaly nedávné události, přes jisté oživení zdaleka není za námi. Daly se tyto problémy očekávat? Jaký bude další vývoj? Na to, co o tom prozrazují konstelace, jsme se zeptali plzeňského astrologa JUDr. Jiřího Kubíka.

 

Co naznačují konstelace v horoskopu Číny, bylo možné s ohledem na ně potíže předjímat?
V předpovědi na letošní rok pro měsíčník HOROSKOPY jsem určitou změnu v Číně předvídal, cituji: „Z horoskopu Číny již další ekonomický růst nelze předvídat, i zde by se měly projevit vlivy naznačující spíše transformaci, ekonomickou proměnu, která je ale spojená s porodními bolestmi. Mnohaprocentní každoroční růst je podle mě minulostí.“ V případě sestavování horoskopu Číny se vychází z data vyhlášení Čínské lidové republiky - 1. 10. 1949 v 15.10 hodin (CCT - 8.00 hodin). Tento horoskop je pozoruhodný nesmírnou tvrdostí, až nelidskostí. Není tak překvapením, že se v Číně udály největší masové vraždy v historii. Odbočím krátce od tématu ekonomické krize, rád bych totiž upozornil na skutečnost, že v sedmém domě horoskopu, který souvisí s mezinárodními vztahy a mezinárodní pozicí, jsou tři škůdci. To je konstelace, která podle mého názoru neumožňuje, aby Čína za platnosti stávajícího horoskopu a přetrvávajícího režimu byla světovým hegemonem. Jde spíše o konstelace frustrací a zklamání, nikoli úspěchů. Uran v pátém domě horoskopu, který souvisí s dětmi, si nelze nespojit s politikou jednoho dítěte.
Ale vraťme se od těchto zajímavostí zpět k ekonomickým otázkám. Horoskop Číny díky silnému obsazení osmého domu ukazuje na šanci dosáhnout ekonomických úspěchů, což se nepochybně naplňuje. Nicméně na horoskop Číny již od roku 2010 působí vlivy naznačující transformaci. Tedy to, co se nyní děje, je důsledkem dlouhodobějších změn a procesů, které ovšem patrně pro Čínu nebudou katastrofální.

Které zásadní aspekty v čínském horoskopu se konkrétně podepsaly na nedávném propadu akcií?
V uplynulých měsících působilo Pluto (a nadále tak působí) neharmonicky na Merkur a Neptun v osmém domě. K tomu se přidal Saturn přecházející přes Medium coeli horoskopu. Pokud takové vlivy fungují nyní na podobné horoskopy mých klientů, tito lidé zažívají osobní krize, mají pocit neúspěchu, nevidí naději. Čína zkrátka zažívá periodu stagnace, která může trvat zhruba následující rok.

Podle vás - promítnou se potíže i do evropské ekonomiky, potažmo té naší?
Určitě ano. Dlouhodobě ve svých předpovědích upozorňuji, že v roce 2016 horoskop České republiky ovlivní konstelace, která tu naposledy byla ve třicátých letech minulého století. Tato konstelace znamená ekonomické problémy přicházející z vnějšku, stávající vláda nemá šanci je korigovat. Když byla ustanovena současná vláda, předpovídal jsem jí asi dva roky úspěchů - až do okamžiku, kdy se objeví krize, kterou nebude schopná ustát. Nicméně nemám dojem, že na horoskop naší země působí extrémně kritické konstelace, tedy lidé v našem státě se ve srovnání s jinými až tolik obávat nemusejí.
Co se týká horoskopu Evropské unie, rovněž jsem před delší dobou avizoval napětí v sociální oblasti v letech 2016 až 2019. Kritické vlivy by měly vrcholit v roce 2019. I nyní na horoskop EU působí napěťové vlivy, které si lze spojit s krizí v Řecku či s dopady krize na Ukrajině, ale to, co přichází, by mohlo mít ještě o řád silnější vliv. Zde bych se znovu odvolal na astrologický náhled na rok 2015, který jsem zpracovával pro časopis HOROSKOPY: „V horoskopu EU v roce 2015 dramatické vlivy nejsou vidět, tam by měl být velmi problematický v sociální oblasti až rok 2016. Nicméně rok 2015 již ve své druhé polovině bude poměrně nepříznivý, již zmiňované sociální problémy začnou startovat. Jako kdyby se nedařilo narovnat zahraniční vztahy, které se budou negativně promítat do ekonomiky a sociální sféry.“

A co v USA?
Na horoskop Spojených států konstelace ekonomické krize v následujících měsících rozhodně zapůsobí. Tedy krize v Číně by se v USA projevit měla. Patrně se odkryjí další slabiny tamního finančního systému. Do konce roku 2015 tam působí jedny z nejkritičtějších vlivů. Může docházet k situacím totálního selhání elit, řízení státu. Za těchto vlivů vznikají rozhodnutím, jež mají z dlouhodobého hlediska negativní dopad na ekonomiku státu. Můžeme jen spekulovat, zda půjde o další vojenské výdaje, prasknutí další mediální bubliny atd. Konstelace jsou poměrně tvrdé a frustrující, předpokládal bych, že stávající prezident ztratí podporu obyvatel.
Lucie Zemanová
Kontakt: www.horoskopodastrologa.cz/

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455443
DnesDnes22
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3350
Tento měsícTento měsíc6389

Partnerské weby

apartman banner