Naše tělo je chrámem naší duše. Vybrala si nás jako prostředníka v komunikaci s námi a má přesně zvolený úkol, co chce prožít. Dějí se nám proto mnohdy i věci, které se nám nelíbí. Tělo nás mnohdy začne bolet a nepříjemně se ozývá. V tu chvíli bychom se měli zastavit a začít přemýšlet. Nemoc se totiž týká i našich špatných postojů, názorů, pohledů, je to odraz naší zatvrzelé mysli. Každá změna bolí,

tedy i ta v myšlení, ale bez bolesti se nic nového narodit nemůže. Zkusme se netrápit tím, že opakujeme stále stejné chyby, že se nám nedaří zvládat vše, jak bychom si představovali.
Játra ukazují náš vztah ke světu a lidem, odráží se v nich nejen to, jak dovedeme milovat, ale také jak přijímáme úkoly a výzvy. Žlučník ukazuje na naši nespokojenost. Tyto orgány můžeme podpořit láskyplným postojem k životu, spokojeností, ale také očistnou kúrou. Ledviny jsou dvě. Ve dvou žijí manželé, partneři i milenci. Ledviny jsou zeslabovány nebo posilovány kvalitou našich partnerských vztahů s nejbližšími i s ostatními lidmi, zvířaty a rostlinami. Všechny problémy s ledvinami jsou problémy se vztahy. Pokud nebudeme dávat dost lásky, ledviny se ozvou a budou v nich kameny nebo písek.
Plíce zahrnují schopnosti dávat a brát (nádech, výdech). Dýchání musí být harmonické a pokud nám ostatní brání svobodně dýchat, nastávají problémy. Nedostatek pohlazení a lásky často rodiče nahrazují materiálními věcmi. Když se ale dítěti rodinné harmonie nedostává, nastávají problémy s dýcháním. Tlusté střevo zapracovává a zahušťuje odpady – vzpomínky a minulost, ale také z nich odčerpává potřebné – vše, co prožijeme, má svůj smysl. Vzpomínky, křivdy, to všechno se odráží v našem tlustém střevě. Slinivka je orgán lásky a její stav nám ukazuje, jak jsme schopni lásku dávat a přijímat. Vždyť i kámen ožije, pokud na něj promluvíme s láskou.
Žaludek nám zobrazuje situace, které jsou pro nás jako kameny. Nejsme schopni vydržet tvrdost dopadajících ran. Srdce je centrem lidského dění, vyjadřuje osobnost člověka. Pohání ho radost, víra v krásu dní, štěstí a smích. Tenké střevo je párový orgán srdce a analyzátor i zapisovatel dne. Pátrejme, co nám naše duše naznačuje prostřednictvím bolístek těla a možná přijdeme na to, že zdraví máme mnohdy ve svých rukou my samotní.
(toh)

 

 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456255
DnesDnes117
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4162
Tento měsícTento měsíc7201

Partnerské weby

apartman banner