V médiích se objevila nadějná informace pro všechny příznivce teorií o mimozemském životě. Experti z NASA po dlouhém bádání objevili hned dvojici planet podobných naši Zemi. Na obou by se měla vyskytovat voda v kapalném stavu, a tím pádem i život. Položme si všetečnou otázku: proč by mimozemšťané za každou cenu potřebovali vodu ke svému životu? Co když objevíme nějakou „extracivilizaci“, která se vymyká našemu chápání a vodu nikdy neviděla?
Zaměřené planety obíhají mimo naší sluneční soustavu a dostaly označení KEPLER 62E a KEPLER 62F. Již dříve se podařilo objevit jejich „kolegyně“ (v letech 2007 – 2012), celkově je těchto vážných kandidátek osm. Neprozkoumáno zůstává ještě více než 2700 planet a přes dva miliony hvězd! Tzv. exoplanety (ležící mimo naši sluneční soustavu) vzrušují kromě vědců i ufology. Jedno je jisté, dříve či později dojde ke kolizi Země s asteroidem, zdá se, že si lidstvo bude muset najít náhradní domov. Kam se ale uchýlíme? Svého času se hovořilo o Saturnovu měsíci Enceladu. Jenže má řídkou atmosféru a nebezpečný (či spíše neměřitelný) tlak pro pozemšťany. Lidstvo by zde muselo pobývat nejspíše někde v podzemí. Dalším objektem zájmu je Jupiterův měsíc Europa. Disponuje ledovou vrstvou, pokud by pod ní existovalo moře, určitá šance tu je. A jsme u dalšího problému: jak se do vzdálených vesmírných končin přesunout? Využití energie z rozpadu atomového jádra je sice nebezpečné, ale pro budoucnost důležité.
Skeptici to ale vidí jinak. Žádná srážka s obřím asteroidem se konat nebude, lidstvo se zničí samo a život na Zemi zanikne. Jsou navíc přesvědčeni, že podobná katastrofa naši planetu již postihla, došlo k zániku velmi vyspělé pozemské civilizace. Občas prý nám zbytky bojových zbraní se smrtícími látkami spadnou na hlavu a způsobí pandemie nebo nevysvětlitelné úkazy. Bude se historie opakovat?
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2452653
DnesDnes560
VčeraVčera570
Tento týdenTento týden560
Tento měsícTento měsíc3599

Partnerské weby

apartman banner