Jisté je, že onemocnění z jídla - ovoce, zeleniny, mléčných výrobků, masa - se objevují po celém světě. Podle Evropského úřadu pro bezpečnost potravin představují nemoci z jídla vážnou hrozbu veřejnému zdraví. Evropská unie zaznamená každý rok 320 000 případů, ovšem skutečný počet je mnohem vyšší.
Bacillus cereus je bakterie, která produkuje toxin. Vyskytuje se ve vařených pokrmech, které stály dlouho v pokojové teplotě.
Campylobacter je bakterie, která se nejčastěji objevuje v syrovém nebo špatně tepelně upraveném drůbežím mase, v červeném mase a v nepasterovaném mléce.
E.coli, jejíž některé kmeny produkují shiga toxin, může způsobit selhání ledvin a někdy i smrt. Vyskytuje se v potravinách, které přišly do styku s nakaženým zvířetem nebo jeho výkaly, v syrovém mletém hovězím mase, nepasterovaném mléce a sýrech, v kontaminované zelenině, například fazolových klíčcích.
Listerie se dokáže množit i při nízkých teplotách, tedy i v ledničce. Vyskytuje se v lahůdkářských masných výrobcích, vařených pokrmech, nepasterovaných zrajících a modrých plísňových sýrech, v uzeném lososu a paštikách.
Norovirus je snadno přenosný. Může být v každém jídle nakaženým jedincem, v syrových darech moře kontaminovaných odpadní vodou.
Salmonela má v EU na svědomí přes sto tisíc případů otravy jídlem ročně. Může být v syrových vejcích, drůbeži, vepřovém mase, nepasterovaném mléce, sýrech.
(ksa)

DODATEK
Základní ochranou před onemocněním je dodržování hygieny při přípravě jídla, nekonzumovat nedostatečně tepelně zpracovaná jídla a nepít nepasterované mléko.

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2457781
DnesDnes212
VčeraVčera695
Tento týdenTento týden907
Tento měsícTento měsíc8727

Partnerské weby

apartman banner