Někdy jsou babské rady účinnější než lékárnička. Zkuste vyzkoušet několik domácích receptů na potíže, které jsou obvyklé s příchodem podzimu, pro období plískanic a nečasu, špatného počasí.
+ Proti chřipce si připravte sklenici teplého mléka, do kterého přidáte dvě lžičky medu a na špičku nože másla. Tento nápoj pijte několikrát denně.
+ Na zvyšování odolnosti organismu dbejte nejen v době zvýšeného výskytu onemocnění horních cest dýchacích, ale dlouho předtím. Do jídelníčku zařazujte vyšší množství ovoce a zeleniny, tělo pravidelně otužujte sprchováním střídavě teplou a studenou vodou, pravidelně se věnujte pohybu.
+ Horečku můžete snížit, jestliže nohy nemocného zabalíte od kolen dolů do studeného zábalu s trochou octa. Při vysokých horečkách pomáhá zábal celého těla nebo vlažná sprcha.
+ Ucpaný nos krásně uvolní stoupající pára z talíře plného horkého kuřecího vývaru. Navíc kvalitní polévka organismus, který je oslabený nachlazením, výrazně posílí.
+ Velmi dobrým prostředkem na kloktání zapáleného hrdla, při bolestivém polykání je tekutina připravená z jednoho litru vody a jedné lžičky medu vařená asi pět minut.
+ Kloktáním odvaru šalvějového čaje se zmírní bolesti v krku, navíc má dezinfekční účinky.
+ Na dráždivý kašel pomáhá čaj z fenyklu a anýzu. Asi 15 gramů semen přelijte jedním litrem vroucí vody a nechte louhovat asi 10 minut. Pak sceďte a popíjejte po doušcích.
+ Při nachlazení můžete vyzkoušet pravidelné popíjení čajů z heřmánku, dobromysli, mateřídoušky, lipového květu. Všechny mají protizánětlivé a dezinfekční účinky.
+ Na uvolnění hlenů je dobré smíchat včelí med s několika kapkami citronové šťávy a užívat po lžičkách.
+ Česnek je výbornou zbraní proti nachlazení a kašli. Zkuste sníst jeden stroužek česneku denně.
(vos)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455528
DnesDnes107
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3435
Tento měsícTento měsíc6474

Partnerské weby

apartman banner