Zpráv o trojúhelníkovém UFO přibývá po celém světě. Zdá se, že ani současná doba jejich aktivitu nijak neomezí. Naopak, objevují se nad hustě obydlenými oblastmi a chtějí být viděna. Obstojí pak vysvětlení z oficiálních míst, že lidé pozorují například zkušební let tajného letounu? Mnohé by mohl napovědět případ, který se na počátku roku 2000 objevil na titulních stránkách amerických novin.
K události došlo v časných ranních hodinách 5. ledna. Prvním svědkem byl Melvern Noll, který má golfové hřiště v Hoghlandu, malém městě v Madison County v americkém státě Illinois. Noll byl už kolem čtvrté hodiny na hřišti a najednou si všiml zvláštního létajícího tělesa. Přímo nad ním, ve výšce pouhých 300 metrů, klouzalo obrovské UFO. Letělo tak pomalu, že rozpoznal detaily. Viděl, že je po stranách obklopeno dvěma řadami štěrbin, kterými se z objektu dralo ven červené světlo. „Bylo tak jasně ozářené a letělo tak nízko, že jsem se skoro mohl podívat dovnitř,“ prohlásil Noll. Utíkal okamžitě k autu a jel na policejní strážnici do 20 kilometrů vzdáleného Libanonu. Tím směrem objekt zmizel. O 30 minut později spatřili zvláštní UFO i policisté ve městech Libanon, Shiloah, Dupo a Millstadt.
Důstojník Craig Stevens ze služebny Millstadt sepsal podrobné hlášení o pozorování, doplnil je nákresem tělesa i fotografií z polaroidu a vše uveřejnil na internetové stránce policie.
Ve zprávě, která obletěla tiskové agentury a vyvolala lavinu zájmu, Stevens píše: „Poslouchal jsem rádio a uslyšel jsem, že policejní oddělení Highland dostalo hlášení o velkém létajícím objektu ve vzduchu… Později jsem zaslechl, že městská policie v Libanonu objekt viděla a že letěl směrem na Shiloah, kde už jej strážníci vyhlíželi. Pak se z rádia ozvalo, že už jej pozorují. Ujížděl jsem rychle na východní okraj města, abych jej také spatřil. Když se nic nedělo, přemístil jsem se na parkoviště v severní části města. Náhle z jihu přiletěl neuvěřitelně velký objekt. Pohyboval se velmi nízko, asi 200 až 300 metrů nad zemí. Byl téměř nehlučný, pouze tiše bzučel. Pak začal odbočovat na severovýchod a odletěl směrem na Dupo. Informoval jsem hlídku a nahlásil pozorování. Vystoupil jsem z vozu, vytáhl z kufru polaroid a pokusil se objekt vyfotografovat. Venku bylo hodně pod nulou, fotoaparát asi dobře nefungoval a snímky moc nevyšly. Jsou na nich vidět jen tři světelné body. Při letu minul objekt také leteckou základnu Scott ve vzdálenosti necelých 5 kilometrů. Přesto mluvčí základny později prohlásil, že ví o pozorování pouze z tisku.“
Ze zprávy důstojníka Stevense dále vyplývá, že stroj, který se pohyboval po přímé letové dráze, by vlastně musel přiletět ze severovýchodu, ale on se náhle objevil na jihu města. Jeden policista z Libanonu prohlásil, že se k němu trojúhelník nejprve nehlučně přibližoval a ve výšce zhruba 500 metrů minul jeho vůz, potom ale „najednou prudce zrychlil a odbočil na západ, přičemž za pár sekund uletěl několik kilometrů“.
Nepohyboval se tedy po stejnoměrné dráze, ale měnil směr letu a rychlost přímo dramatickým způsobem.
Co policisté viděli? Na mimozemšťany nevěří a domnívali se spíše, že šlo o zkušební let tajného letadla. Po důkladném prozkoumání případu NIDS (National Institute for Discovery Science se sídlem v Las Pegas) však došli k jinému závěru. Rozhodující byl popis objektu od očitých svědků: Melvern Noll o UFO řekl: „Vypadalo jako klouzající dům, vysoký dvě nebo tři patra a dlouhý jako fotbalové hřiště – žádné letadlo nemůže být tak velké.“
Jeden policista z Libanonu popsal objekt jako „masivní podlouhlý trojúhelník“, který vyzařoval bílé světlo. Zdůraznil, že letěl skoro nehlučně. Podle dalšího policisty ze Shiloahu měl objekt „tvar jako špička šipky“. Také on viděl, jak UFO najednou prudce zvýšilo rychlost a náhle změnilo směr. Také chování za letu jednoznačně hovoří proti vysvětlení, že jde o letadlo.
Navíc nelze uvěřit tomu, že by armáda prováděla zkušební lety supertajných strojů v tak hustě osídlené krajině a tak nízko nad zemí. Skutečnost je taková, že existenci trojúhelníkových létajících objektů s neuvěřitelnými charakteristikami letu nyní už nelze popřít. Odkud pocházel ten nad Illinois, zůstane zatím záhadou.
(nag)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455472
DnesDnes51
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3379
Tento měsícTento měsíc6418

Partnerské weby

apartman banner