V poslední době se hodně přetřásá tzv. Malachiášovo proroctví ze středověku. Prý jde o velmi zdařilý podvrh z časů pozdějších a jeho pravým autorem je jeden z papežů. Nikdo ale nedokáže vysvětlit, proč se předpověď s každou novou volbou papeže naplní!
Papež Benedikt XVI. měl být podle proroctví „papežem – olivou“. Čekalo se tedy na Svatého otce s tmavou barvou pleti, místo něj zvítězil rodilý Němec, kardinál Ratzinger. Přesto olivovou ratolest najdeme, a to v jeho erbu. Po Benediktovi prý nastoupí „Petr Římský“ (Petrus Romanus). A vyhrál Argentinec Jorge Mario Bergoglio, který přijal jméno František. Po nějakém Petru Římském ani stopy! Přesto se skeptici neradovali dlouho, proroctví se i tentokrát naplnilo.
Při inaugurační mši dostává papež tzv. „rybářský prsten“. Název souvisí s biblickým výrokem Kristovým. První apoštolové se rekrutovali z rybářů a Ježíš jim řekl, že z nich učiní rybáře lidí. Františkův šperk je vyroben z pozlaceného stříbra, odlitý podle voskového modelu Enrica Manfriniho. Původní návrh byl určen pro papeže Pavla VI., ale ten dal nakonec přednost jubilejnímu koncilnímu prstenu. Model se dochoval jen díky osobnímu tajemníkovi, před smrtí nechal zhotovit stříbrný prototyp. Papeže Františka doslova okouzlil a prsten zvolil za svůj odznak moci. Zobrazuje apoštola Petra nesoucího klíče. A tady je onen „prorocký“ Petrus Romanus, Petr Římský. Jak je možné, že Malachiášova předpověď znovu vyšla? Nebo jsme jen svědky podivných náhod?
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456271
DnesDnes133
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4178
Tento měsícTento měsíc7217

Partnerské weby

apartman banner