Náš organismus je neustále v akci, ať bdíme či spíme, a tvrdě pracuje na výměně opotřebovaných a mrtvých buněk. Přitom denně jich musí vyměnit zhruba 500 miliard, staré buňky jsou toxické a musejí z těla ven - střevem, ledvinami, plícemi a kůží. V tom není problém, pokud máte dostatek energie. Pokud jste ji spotřebovali na trávení vydatné snídaně, nebo oběda složeného z několika chodů, tak nemá tělo mnoho síly na zbavení odpadu a jedů. Navíc na zpracování upravené denaturované potravy vydává mnohem více energie než na stravu, jakou je například ovoce, zelenina, ořechy. Pokud vám schází energie a jste stále unavení, zřejmě vedete nesprávný způsob života a špatně se stravujete. Nejnáročnější na spotřebu energie je zažívání - výživa je nepochybně největším zdrojem energie a její složení pak určuje energetickou rovnováhu v těle. Energii z masa či cukru srovnávat s energií ze zeleniny nebo ovoce nelze, rozdílné druhy vlákniny, vitaminů a enzymů působí prostě jinak.
Životní síla je dána geneticky a my si ji oslabujeme nevhodným způsobem života a zhoršenými životními podmínkami. Činnost mozku může být oslabena neustálým stresem nebo působením toxinů, které narušují funkci jeho buněk a neuronů. Jedy ze střev také ovlivňují naši páteř a klouby, zde pak dochází k blokacím, které brání dobrému proudění krve. Přitom páteř je hlavní energetickou cestou a má velký význam pro zdraví. Za mnoho nemocí v dnešní době může právě páteř, která se stává „smetištěm“ odpadních látek. Mnoho energie tělu odebírají také různé plísně a patogenní mikroorganismy přemnožené v zaneseném střevě. Odtud pramení únava a vyčerpání velkých jedlíků.
Správnou potravou, bohatou na ovoce a zeleninu, podpoříte zejména činnost mozku, který spotřebovává nejvíce energie z potravin ve formě glukózy. Naši předkové se převážně živili ovocem, energeticky nejvýhodnější stravou. Chceme-li se dožít vysokého věku, musíme s energií šetřit a neustále ji doplňovat netradičními způsoby - například pohybem či pobytem v přírodě.
(eva)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456283
DnesDnes145
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4190
Tento měsícTento měsíc7229

Partnerské weby

apartman banner