Proč jiná barva vlasů
Důvodů pro změnu vlasů může být samozřejmě spousta. Touha mít barvu podle posledních módních trendů, snaha zamaskovat první šediny, rozzářit původní přírodní barvu. Podle psychologů se žena radikální změnou svých kadeří snaží svému okolí něco sdělit. Je přirozené, že pokud člověk prodělává ve svém životě nějaké významné změny, podepíše se to i na jeho vzhledu. Jestliže si žena nechává obarvit kadeře na světlejší odstín, vzhlédla se v blond odstínu, dává tím podle odborníků najevo, že hledá lásku, ráda by se zamilovala. Většina žen také ví, že mít vlasy jako Marilyn Monroe jim může usnadnit v mnoha směrech cestu k vytyčenému cíli.
Ničí ženská srdce
Špatné manželství prokazatelně ničí ženské srdce. Jak dokládají mnohé studie, riziko vzniku srdečních chorob se zvyšuje, jestliže spolu lidé žijí v neharmonickém vztahu, ženy mají navíc sklon k obezitě, vyššímu krevnímu tlaku, ke zvýšené hladině cholesterolu v krvi. Riziko infarktu hrozí také osaměle žijícím osobám. Stres z existenční nejistoty, strach z budoucnosti, chorob v pokročilejším věku, sociální izolovanosti způsobuje, že u nich dochází dokonce k opakovaným srdečním příhodám.
Vzrušuje vás mužské tělo?
Ženy zůstávají při pohledu na mužské tělo lhostejnými mimo dní, kdy mají menstruaci. Jistí výzkumníci promítli vzorku žen ve vrcholné fázi menstruace fotografie dětí, žen, oblečených a nahých mužů. Navzdory rychlému střídání záběrů v intervalu jedné osminy sekundy stačil tento krátký čas na výrazné změny v EEG právě při pohledu na mužský akt. Amplituda křivek byla nejvyšší během ovulace.
Pozor na módní oblečení
Když jsou v kurzu podprsenky s kosticí, zdraví musí stranou. Co by žena nebyla ochotná udělat pro to, aby se oblékala v duchu módního diktátu! Některé kousky oblečení ale mohou způsobovat problémy na celý život. Jeden z výzkumů ukázal, že například nošení podprsenky s kosticí více než dvanáct hodin denně zvyšuje pravděpodobnost vzniku rakoviny prsou. Příliš přiléhavá tílka, velmi úzké body, těsně přiléhající prádlo mohou vyvíjet velký tlak na orgány v břišní dutině, což může vést kromě jiného k špatnému držení těla, problémům s páteří, obtížnému dýchání. Velmi upnuté, vypasované kalhoty mohou způsobit chorobu zvanou paresthetica. Ta vyvolává postižení nervu vedoucího z pánve stehenního svalu a nejčastěji se projevuje brněním a pálením nohou. Úzké džíny mohou vést ke gynekologickým problémům, ke vzniku křečových žil nebo špatnému trávení, neboť nepříjemně stlačují žaludek.
(pru)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456216
DnesDnes78
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4123
Tento měsícTento měsíc7162

Partnerské weby

apartman banner