V lidském těle proudí životadárná energie. Není třeba v tom hledat něco mystického a nadpřirozeného, protože stejná energie proudí v každé lidské bytosti. Podmiňuje vznik a zánik v nás, i všeho kolem nás.
Pokud je tok energie v těle rovnoměrný a nic jí nebrání v proudění, jsme zdraví. Pokud je však tok energie narušen vnitřním nebo vnějším faktorem, vznikne nemoc. Genetické dispozice organismu nemůžeme ovlivnit, můžeme ale zpomalit rozvíjející se nemoci, které mají genetický základ. Bohužel příliš šťastná není ani dnešní dostupná strava. Můžeme si sice koupit, co chceme a na co máme chuť, ale potraviny jsou plné konzervantů, zvýrazňovačů chuti a umělých sladidel. Proto je nutné vyhnout se potravinám konzervovaným a bez éček. Důležitá je i naše psychika, se kterou můžeme ovlivnit hodně. Výrazným a zásadním faktorem pro vznik nemoci je stres. Dlouhodobá stresová zátěž může vést i k závažným chorobám, jako jsou například rakovina, astma, žaludeční vředy.
Nikdy není pozdě na sobě pracovat, můžeme s tím začít v každém věku. Především musíme zajistit organismu plnohodnotnou výživu. Nekvalitní jídlo způsobí, že bude náš organismus plný toxických látek, proto bude unavený a oslabený. Pokud si ale myslíte, že když budete jíst ryby, bude vaše tělo fungovat, zbystřete. Příkladem je pangasius a losos. Pangas je sladkovodní ryba chovaná v Číně v umělých sádkách. Je krmena uměle kostní moučkou a jako ryba všežravá i různými zbytky. Kvůli stísněnému životnímu prostoru mají ryby různé choroby a jsou léčeny antibiotiky. Stejná situace je v chovu lososa, jen s tím rozdílem, že losos je ryba převážně slaných vod. Díky nekvalitním velkochovům je maso lososa bezbarvé a musí se uměle dobarvovat, aby mělo správnou „zdravou“ růžovou barvu. Ani s klasickým chlebem moc neuspějete. Pokud jste pamětníci, určitě jste si všimli, že dnešní chléb plesniví mnohem rychleji, než tomu bylo kdysi. Aby se na výrobě chleba ušetřilo, dávají se zbytky starého chleba místo kvásku do těsta pro chléb nový. Prospěšné nám ale budou ovoce a zelenina z vlastní zahrádky, z ryb jsou dobré naše sladkovodní ryby, dále lze doporučit luštěniny, celozrnnou rýži, rostlinné tuky a také dostatek pohybu, který je pro organismus vzpruhou a kouskem zdraví.
(toh)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2458350
DnesDnes146
VčeraVčera635
Tento týdenTento týden1476
Tento měsícTento měsíc9296

Partnerské weby

apartman banner