Podivínský měšťan Kylián Hruška v 18. století věřil v existenci jakéhosi katolického duchovního „seriálu“, který je po dílech na pokračování roztroušen po celé Evropě. Jen umělci (zasvěcenci) prý dobře věděli, že jeho složením a praktikováním lze dosáhnout velkých změn osobnosti i fyzického těla. Člověk je osvícen, dosáhne dlouhověkosti (či dokonce jakési falešné nesmrtelnosti), získá jasnovidecké schopnosti. Aby „datový soubor“ nemohl nikdo zneužít, znala každá kamenická huť, stavební cech, bratrstvo jen jeho část. Takové představy jsou sice trochu divoké, ale faktem je, že něco podobného objevili zahraniční záhadologové už v osmdesátých letech minulého století. U nás je tento „seriál“ (zašifrovaných mystérií) možná přítomen v některých sochách.
Sochy svatých nás upoutají zajímavými gesty, připomínají nám hinduistická a buddhistická gesta. Například tzv. „mudry“, to jsou staroindická gesta rukou mající nadsmyslový význam. Pomáhají léčit, meditovat, vnášejí do našeho těla kladnou energii a rovnováhu. V nauce se praví, že ohebnost prstů a rukou odpovídá pružnosti fyzické a duchovní. Ruce přijímají a opět předávají důležitou životní energii. Pokud tedy věřící poklekne před sochou se sepjatýma rukama, a dotyčný svatý nabídne léčivé gesto díky své kamenné či dřevěné ruce, dojde mezi nimi k energetickému přenosu. Prosebníkova přání jsou vyslyšena, nebo je uzdraven.
Na českých sochách jsme nalezli i další východní mudry, stačí mít oči otevřené: Buddha Mudra, Abhaya (ochranné a žehnací gesto), Samandhi, Uttarabodhi (mudra dokonalosti), Bhumisparsa (mudra zemská, díky které můžeme čerpat energii z nitra země) a mnoho dalších. Jak je možné, že se křesťanství s buddhismem a hinduismem tolik shoduje? Podle některých odborníků je vysvětlení jednoduché. V pradávných časech na Zemi existovalo jen jedno všemocné náboženství, které se později z neznámých důvodů rozdělilo.
Podivínský měšťan Hruška měl možná pravdu. Zbývá jen všechny „seriály“ najít a rozluštit. To se ale asi nikdy a nikomu nepodaří...
(sun)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456303
DnesDnes165
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4210
Tento měsícTento měsíc7249

Partnerské weby

apartman banner