Melanom? Co to je?
Někdo tomu říká pihy, jiný mateřská znaménka nebo névy, dermatologové něco, na co je třeba si dávat velký pozor. Rakovina kůže včetně její nejnebezpečnější formy - melanomu - se totiž může vyvinout u každého. Proto je třeba si dát pozor na znaménka, která mění tvar, barvu, velikost či strukturu, jsou nepravidelná, větší než guma na tužce, krvácejí nebo svědí. Pokud taková znaménka máte na těle, měli byste to říci svému lékaři. Sami takové znaménko hlídejte a pozorujete-li nějaké změny, v zájmu vlastního zdraví jděte za odborníkem.
Jedno vejce denně nevadí
Analýza založená na letitých výzkumech ukazuje, že přetrvávající názor o negativním vlivu vajec na hladinu cholesterolu a vznik srdečních onemocnění nemusí být jednoznačný. Poslední výzkum znovu zaručuje, že jedno vejce denně vás do nemocnice určitě nedostane. Vejce jsou zdrojem zdravých bílkovin, minerálů a také nenasycených mastných kyselin, které mohou naopak riziko kardiovaskulárních onemocnění snižovat.
Jak dlouho trvá kašel?
Většina lidí nad kašlem mávne rukou a myslí si, že do týdne zmizí. Vědci dělali analýzu devatenácti výzkumů za posledních čtyřicet let a zjistili, že nachlazení s úporným kašlem trvá nejméně 17 dní. Pokud kašel začnete léčit příliš brzy, můžete se dopracovat až k rezistenci na antibiotika, přičemž viry, které obyčejně kašel způsobují, stejně nezahubíte. Jaký je nejlepší lék? Klid, větrové bonbony a bylinkový čaj.
(ksa)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456337
DnesDnes199
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4244
Tento měsícTento měsíc7283

Partnerské weby

apartman banner