Některé naše babičky a prababičky s oblibou mluvily o podivném čase, který nazývaly hodinou mezi psem a vlkem, černou hodinkou či hodinou vlků. Nevědomky používaly zlidovělé termíny z vysoké černé magie, které symbolizují specifický fenomén. O co se jedná?

Jaroslav B. z malého městečka poblíž Prahy pozná hodinu vlků bezpečně sám na sobě. „Pravidelně nemůžu spát, probudím se a najednou mám zvláštní vize, ne ve snu, ale až po probuzení. Podívám se z okna na zahradu a někdy se mi zjeví blikající světýlka, jindy pocítím obrovskou únavu. Když ten ošemetný čas pomine, zase jsem úplně normální,“ směje se čilý důchodce. Tato „prokletá“ hodina (či spíše dvouhodina) přichází vždy v prvním dnu každé měsíční fáze. Tyto fáze jsou čtyři – nov, růst, úplněk a ubývání měsíce. Hodina mezi psem a vlkem se ohlásí asi kolem třetí ráno, trvá přibližně do čtyř hodin a padesáti minut. V čem tkví její výjimečnost a nebezpečnost? Hlavně v tom, že dochází k totálním zmatkům, časovým, psychickým, magnetickým, optickým. Jako kdyby se vzbouřila příroda a část zákonů nefungovala. Čím je člověk citlivější, tím více je černou hodinou ohrožován.

Dr. Carl Wiesner z amerického výzkumného střediska zjistil, že právě v tomto „zmatku“ umírá nejvíce nemocných, stávají se nebezpečné dopravní nehody, ale rodí se i více dětí. Někteří spáči jsou obtěžováni erotickými sny. My připojíme ještě jedno varování: V tento čas se rozhodně nezabývejte magií a okultismem. Jsou zaznamenány děsivé případy, kdy neznámé síly nabouraly rituály a zničily jejich účastníky. Nebo se může přihodit pravý opak, vaše magické pomůcky přestanou na čas fungovat. Čas kolem třetí a čtvrté hodiny ranní je vůbec trochu podivný a v oblibě ho mají i různé přízraky. Letmo připomeňme známé zjevení z jihlavských katakomb, zachycení jeho podoby se podařilo reportérovi Stanislavu Notlovi v televizní reportáži. Podaří se nám někdy fenomén hodiny vlků objasnit?
(sun)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2504812
DnesDnes444
VčeraVčera601
Tento týdenTento týden3064
Tento měsícTento měsíc16158

Partnerské weby

apartman banner