Bývalý poručík vojenského letectva USA Mel Noel patřil po určitý čas své kariéry (v letech 1953- 1954) ke speciální letce. Úkolem této formace (čítala 4 stíhačky) bylo zjišťovat pohyb neznámých létajících předmětů, pozorovat je a fotografovat. Pro tento účel byla letadla vybavena tzv. "dělovými kamerami" a infračervenými filmy, získané materiály podléhaly utajení. Jednotliví členové týmu měli velením zakázáno mezi sebou hovořit o záležitostech v souvislosti s prací. Mel Noel se proto o této své životní etapě rozhovořil až řadu let po tom, co byla jeho činnost ve vojenském letectvu u končena.

Přiznával, že se zpočátku pod vlivem propagandy Pentagonu domníval, že UFO jsou především smyslové klamy, nepředpokládal, že bude jejich letka skutečně nasazena na nějakou operaci. Pak ale přišel první rozkaz k letu ke Skalistým horám. Nad nimi ve výšce 12 kilometrů zaměřil jeden z pilotů „cizí letící předmět". Šlo o 16 objektů, které letěly ve formaci typu V. Obklopovala je jakási "aura", poručík Noel ji později přirovnával k záři neonové reklamy v mlze. Skupina UFO porušila původní formaci a vytvořila čtyři skupiny, předvedla pilotům neuvěřitelný manévr - objekty se náhle zastavily (jejich rychlost přitom podle odhadů dosahovala nějakým 5 000 kilometrů v hodině) a stejným způsobem zase zrychlila. Během zrychlení se měnila barva tlumeně zářícího světla, které UFO obklopovalo. Vše se odehrálo během osmi minut, pak se piloti vrátili na základnu.

Při přistání jim byly připomenuty předpisy o utajení. V rámci hlášení vyplnili formuláře a mlčeli. Nikdy se nedověděli, jaké záběry tam nahoře pořídili, kazety s filmy byly vyjmuty z kamer a odneseny. Při dalším nasazení se piloti setkali s objekty, které se rytmicky pohybovaly nahoru a dolů, vypadalo to, že na ně neplatí žádné fyzikální zákony. Při třetím nasazení byl poručík Noel a jeho kolegové vyzváni, aby změnili frekvenci svých radiostanic. Na udané nové frekvenci hovořil hlas, který jim byl neznámý, a na položené otázky odpovídal pomalou řečí jiný hlas. Po přistání jim velící plukovník sdělil, že to on kladl ony otázky. Nevyslovoval je ale nahlas, jen si je myslel. Odpovídal zástupce posádky UFO. Mimozemšťané mu v odpovědích sdělili, že věří na všemocnou sílu vesmíru, jejich posádka se skládá z individuí z oněch planet, které jsou nám známy jako Venuše, Jupiter, Merkur, Mars a Saturn.

Piloty tento zážitek natolik poznamenal a naboural jejich představy o světě, vesmíru a životě, že požádali o propuštění ze služby. Bylo jim vyhověno. Za dva měsíce poté si Noela zavolal plukovník, že s ním potřebuje hovořit. V kanceláři byli přítomni i ostatní členové letky. Plukovník se rozhodl, že jim prozradí další podrobnosti. A tak se dozvěděli, že takto navázané spojení nebylo prvním, ale dosud k nim docházelo beze svědků. Plukovník dokonce navštívil i vesmírné plavidlo, které přistálo v jednom odlehlém údolí asi 18 km od Phoenixu. Stálo na třídílném teleskopickém podvozku, mělo průměr 45 metrů. Jeden z mimozemšťanů předal plukovníkovi malý kovový kotouč. Měl jej držet v dlaních před svým žaludkem, aby neutrpěl újmu při procházení silového pole okolo vesmírné lodi. Na palubě UFO byl plukovník představen Mistrovi, který zodpověděl některé jeho otázky. Podle jeho vyjádření je Země průchozím táborem, zkušebním místem. Má přijít Nový věk, vrcholu dosáhne kolem roku 2 000. Jako přípravu na to lze očekávat četné geografické změny, náboženské a politické revoluce. Mistr zdůraznil, že tato civilizace má možnost se zachránit, ale obyvatelé Země musí překonat materialismus. Jinak totiž vytvářejí vibrace negativního charakteru a narušují stabilitu celého vesmíru.
(rid)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2458303
DnesDnes99
VčeraVčera635
Tento týdenTento týden1429
Tento měsícTento měsíc9249

Partnerské weby

apartman banner