V posledním lednovém týdnu roku 1999 zůstali televizní diváci v Chile ohromeni. Na 13. kanálu byly odvysílány infračervené snímky disku, který velice připomínal UFO. Mělo jít o létající talíř, ovšem s průměrem okolo 240 mil (400 kilometrů)! Video pořídila o několik let dříve geostacionární meteorologická družice GOES-8. Podle ufologů byl objekt zaznamenán 17. července roku 1 992 ve vesmíru nad Tichým oceánem (západně od pobřeží Chile). Družice GEOS-8 byla v tom momentě ve vzdálenosti šestatřiceti tisíc kilometrů nad povrchem planety Země.

Družice snímala prostor v desetiminutových intervalech, rozbor čtyř snímků prokázal, že diskovité UFO kopírovalo dráhu družice a pohybovalo se zhruba stejnou rychlostí (snímky totiž nebyly nikterak rozmazané). Družice se podle našich informací pohybovala rychlostí 10 713 kilometrů v hodině. Zjištěná teplota objektu naznačila, že by se mohlo jednat o hmotný útvar.

Disk měl po obvodu černý prstenec, tam se teplota pohybovala kolem padesáti stupňů Celsia. Někteří ufologové se domnívají, že šlo o určitý druh pohonu. Světlá část ve středu disku napověděla, že tam dosahovala teplota jen něco kolem deseti stupňů Celsia. Experti na satelitní fotografie potvrdili, že objekt byl skutečný a opravdu tak neuvěřitelně veliký. Řádkování před objektem na fotografiích prý mohlo být způsobeno elektromagnetickým rušením, jež pocházelo z UFO. Další podobné obrázky vznikly 7. dubna 1996. Tentokrát se záhadný objekt objevil na snímcích nad Atlantským oceánem, východně od brazilského pobřeží. Ze stránek GEOS-u ale tyto fotografie velmi rychle zase zmizely, snímky byly staženy. Vláda a stejně tak chilské armádní velení je odmítly komentovat, nesmělo se o nich hovořit.
(cul)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2456209
DnesDnes71
VčeraVčera717
Tento týdenTento týden4116
Tento měsícTento měsíc7155

Partnerské weby

apartman banner