Domněnka o možných vesmírných kontaktech lidstva je v poslední době opět oživována dalšími neobjasněnými archeologickými nálezy. Téměř ve všech světadílech byly objeveny prazvláštní sochy a rytiny tvorů ve skafandrech a jejich létajících strojů. Unikátní technická výstroj a nadpozemské oblečení před nás staví zneklidňující otázku: jsou tato vyobrazení odrazem dávné reality, a tedy skutečným důkazem o příchozích z hvězd?

V polovině minulého století učinil francouzský archeolog Henri Lhote senzační objev. Na skalnatých útvarech Tassilii a Serafu, na území dnešního Alžírska, nalezl stovky prehistorických kreseb dokazujících, že právě zde, v samotném srdci nehostinné pouště, klokotal před mnoha tisíci lety rušný život. Představovala ho vyspělá lidská civilizace, která po sobě zanechala malby lvů, žiraf, slonů a nosorožců, a spolu s vlastními portréty také neobvyklou kresbu. Vyobrazení šest metrů vysoké postavy s hlavou v jakési kukle a tělem zahaleným v řasnatý šat, připomínající oděv kosmonauta. Lhote ji nazval Velkým marťanským bohem. Malba svou výškou je v prehistorickém umění ojedinělá. Osoba, kterou představuje, je oblečena, zatímco postavy znázorňující domorodce jsou vesměs nahé nebo jen spoře zahalené. Je namalována bílou barvou, i když místní obyvatelé byli černí. A jako jediná je nečinná. Stojí důstojně nehybně, jako by očekávala, že jí bude prokazována úcta.

Velký marťanský bůh není jediným saharským zobrazením návštěvy z kosmu. V Djelfě na rozpukaných balvanech a kolmých stěnách jsou roztroušeny malby postav s kulatými, jakoby přilbou krytými hlavami, z nichž trčí malé anténky. A zde byly také nalezeny menhiry, které jsou nyní uloženy v muzeu Bardo v hlavním městě Alžírska. Jsou to dva podlouhlé kameny opracované do tvaru přilby, v níž se jakoby za sklem matně rýsují tahy lidského obličeje.

Jak si vyložit tuto podivnou shodu? Byli pravěcí obyvatelé Sahary skutečně svědky setkání s bytostmi ve skafandrech, nebo jejich civilizace využívala masku podobnou přilbě k jakémusi nám dosud neznámému účelu či rituálu?
(vlb)
 

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2455530
DnesDnes109
VčeraVčera659
Tento týdenTento týden3437
Tento měsícTento měsíc6476

Partnerské weby

apartman banner