Někdy vám může život připadat pod psa. Den se nepovede už od samého rána. Zaspali jste, ujel vám obvyklý spoj, a tak jste do práce přišli pozdě. Nadřízený vás vytáčí nesmyslnými úkoly, kolegovi se stále něco nelíbí a

zbytečně remcá. Ani po příchodu z práce nemáte pohodu, všechno je jinak, než jste si představovali. Cítíte, jak ve vás narůstá hněv a někdy stačí jen maličkost, abyste vybuchli jako tlakový hrnec. I když se často tvrdí, že ženy se chovají jako hysterky, jejich silnější protějšky se jim v případě hněvu obstojně vyrovnají. Ukládat v sobě zlost, potlačovat emoce znamená škodit svému zdraví - přinejmenším srdci a cévám. Co v takovém případě pomůže?

Snažte se přemýšlet

Pokud máte pocit, že vám kypí žluč a někomu musíte skočit po krku, snažte se ovládat a nejdříve se pokuste zhluboka nadýchnout. Zkuste se vžít do situace toho druhého, zamyslete se, proč se stalo, co se stalo, dívejte se na události z jiného úhlu. Možná i vašeho šéfa nebo spolupracovníka někdo naštval a jeho špatná nálada se zkrátka po vás svezla. Dřív, než se rozhodnete podniknout nějaké kroky, zhluboka dýchejte.

Když to na vás přijde…

Jestliže cítíte přetlak a myslíte si, že váš výbuch je na spadnutí, změňte prostředí. Odejděte z místnosti, kde víří negativní emoce, chvíle samoty vám udělá dobře. Přinejmenším vám to poskytne určitý odstup.

Odveďte myšlenky

Jestliže se něčím trápíte, problém vám přerůstá přes hlavu, zkuste myslet na něco jiného. Vymeťte negativní myšlenky z hlavy, nahraďte je příjemnými vzpomínkami, nezapomenutelnými zážitky, pěknými sny.

Hněv jako motivace

Jste naštvaní na celý svět? Neutápějte se ve stresu, ale nasměrujte hněv k něčemu pozitivnímu. Přetlak energie můžete využít k tomu, abyste na sobě pracovali, splnili si nějaký sen, předsevzetí, zbavili se povinnosti, kterou jste delší dobu odkládali.

Buďte k sobě upřímní

Odpovězte sami sobě, proč jste vlastně naštvaní, co způsobilo, že vás určité věci tak vytočili. Jasně definujte příčinu, snažte se svým pocitům přijít na kloub. Možná dojdete k závěru, že se zlobíte úplně zbytečně.

Odreagujte se

Nejlepším lékem na podrážděnost je tělesná aktivita, pohyb. Oblékněte si tepláky, běžte si zaběhat, vyrazte do fitness centra, plaveckého bazénu. Také práce na zahrádce, v chalupě či chatě dají zapomenout na hněv a rozčilení. Pamatujte na to, že relaxační aktivity, ať už vezmete do ruky malířský štětec, oblíbenou knihu, jehlice na pletení nebo pilu, abyste pořezali velká polena na dvorku, budou skvělým balzámem na nervy.

Nabídněte pomocnou ruku

Na duši vám bude hned o něco lépe, nervům ulevíte, jestliže uděláte nějaký dobrý skutek, nabídnete potřebným pomocnou ruku, někoho potěšíte - třeba telefonátem, konejšivým slovem.           

(es)

Planety radí i varují

SPIRIT seznamka

SPIRIT seznamkaA

E-shop

Sleva na předplatné

Předplatné Týdeníku SPIRIT

 

Již čtete 30 let

Fotografie 0016

2449870
DnesDnes285
VčeraVčera531
Tento týdenTento týden1901
Tento měsícTento měsíc816

Partnerské weby

apartman banner